Foto: Profimedia

Nedokázala sa od neho odpútať, za čo musela niesť trest. On stál pri nej aj tak až do konca.

Kontroverzný príbeh učiteľky Mary Kay Letourneau vyvolal svojho času obrovský rozruch. Šok nastal po tom, ako sa jej manžel aj svet dozvedeli, že vedie sexuálny vzťah so svojím iba 12-ročným žiakom, čo sa vlastne považuje za znásilnenie. A tým to ani zďaleka nekončilo. Jej prípad sa stal mimoriadne medializovaným aj kvôli tomu, že v tomto prípade pedofílie bola hlavnou postavou žena. 

Mary Kay Schmitz vyrastala v rodine otca republikána s politickou kariérou, pod taktovkou tvrdej katolíckej výchovy a spoločne s ďalšími šiestimi súrodencami. So svojím budúcim manželom Steveom Letourneauom sa zoznámila už počas štúdia na vysokej škole. Napokon ich manželstvo po 15 rokoch ukončilo kontroverzné odhalenie toho, že vedie pomer so svojím neplnoletým žiakom.

Manželstvo z povinnosti

Archív TruTV hovorí, že manželstvo Mary a Stevea nebolo založené na láske, ale na jej tehotenstve. Celkovo mali spolu štyri deti, no ich vzťah nemožno označiť prívlastkom šťastný. Mali finančné problémy a neprospievali mu ani bokovky, ktoré Steve viedol s inými ženami.

Na druhej strane mala Mary dobrý vzťah s deťmi, v čom našla aj svoje pracovné poslanie. Po neskoršom absolvovaní univerzity si to namierila na jednu z miestnych základných škôl Shorewood v Seattli vo Washingtone.

Chlapec ju očaril, brala ho ako dospelého

Najprv učila mladšie ročníky a už tu natrafila na chlapca menom Vili Fualaau. Mary si uňho všimla umelecké nadanie, v ktorom ho podporovala. Keď bola povýšená, objavil sa v jej triede znova, o štyri roky neskôr. Keď to medzi nimi celé začalo, Vili mal 12 rokov a bol šiestakom, Mary mala už 34.

Napriek tomu nezabránila, aby to medzi nimi prerástlo do sexuálneho vzťahu. Ešte predtým, ako ich vzťah vyplával na povrch, si kolegovia Mary v škole všimli, že majú k sebe až podozrivo blízko a iným spôsobom, než by sa na učiteľku a jej študenta patrilo. Biography vytvoril časovú os ich vzťahu, ktorý označil prívlastkom „zakázaný“.

Foto: Profimedia

Zakázaný vzťah, ktorému nezabránilo ani väzenie

V júni roku 1996 polícia náhodou natrafila na dvojicu v aute a vyrušila Mary a Viliho pri sexuálnych aktivitách. Uviedli im falošnú totožnosť a taktiež Vili klamal o svojom veku a tvrdil, že už má 18 rokov.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články