Foto: MovieStillsDB

Z obrazoviek dokážu dodnes divákom vyčariť úsmevy na tvárach.

Sitkom Priatelia (Friends) dokážu skalní fanúšikovia pozerať stále dookola. Uvedomili ste si však, že posledná 10. séria bola prvýkrát odvysielaná už v roku 2004? Čas je nekompromisný a aj v prípade obľúbeného seriálu platí, že niektoré postavy, ktoré nás v televízii stále rozosmievajú, už nie sú medzi nami. LADbible zhrnul, ktorí sú to. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Pred rokom svet obletela smutná správa o úmrtí herca Jamesa Michaela Tylera, ktorý sa v Priateľoch preslávil ako nezabudnuteľný kaviarnik Gunther, bezhlavo zamilovaný do Rachel. Hercovi v roku 2018 diagnostikovali rakovinu prostaty v pokročilom štádiu, informovala televízia Sky News. Boj s touto chorobou v roku 2021 prehral.

Na svojho priateľa si svojho času zaspomínali aj Jennifer Aniston či Courtney Cox, predstaviteľky Rachel a Monicy.

Foto: MovieStillsDB

Objavila sa aj v Priateľoch

Rok predtým mnohých fanúšikov obľúbených sitkomov zasiahla správa o úmrtí Conchaty Ferrell, ktorá je predovšetkým známa vďaka seriálu Dva a pol chlapa (Two and a Half Men), kde stvárnila svojráznu Bertu. Objavila sa však aj v Priateľoch, kde si zahrala sudkyňu, ktorá rozhodovala o anulovaní manželstva Rachel a Rossa.

Správu o jej úmrtí priniesol CNN a herečkin manažér Dan Spilo sa vyjadril, že na ňu bude spomínať ako na „úžasnú, dobrosrdečnú a silnú ženu“.

Počas svojej kariéry získala Conchata Ferrell tri nominácie na cenu Emmy, dve z toho boli za seriál Dva a pol chlapa (Two and a Half Men). Okrem filmov a seriálov sa venovala aj divadlu.

A ďalší…

V roku 2019 nás navždy opustil herec Ron Leibman, ktorý v sitkome stvárnil doktora Leonarda Greena, teda otca hlavnej predstaviteľky Rachel. Mal za sebou bohatú hereckú kariéru, či už na obrazovkách alebo v divadle.

Taylor Negron, ktorý si v sitkome Priatelia zahral Allesandra, majiteľa reštaurácie, ktorý ponúkol Monice prácu šéfkuchárky, zomrel v roku 2015.

Uložiť článok

Najnovšie články