Foto: MoviestillDB

Jej vtipné hlášky miloval celý svet.

Správu o úmrtí zverejnil jej manažér. Conchata Ferrell zomrela 12. októbra vo veku 77 rokov. Zrejme každý si ju bude pamätať zo seriálu Dva a pol chlapa, no zahrala si napríklad aj vo filme Nožnicovoruký Edward.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pre portál CNN, ktorý správu o úmrtí priniesol, ju potvrdil jej manažér Dan Spilo. Ten bude na herečku spomínať ako na „úžasnú, dobrosrdečnú a silnú ženu“. Počas svojej kariéry získala Conchata Ferrell tri nominácie na cenu Emmy, dve z toho boli za seriál Dva a pol chlapa (Two and a Half Men). Okrem filmov a seriálov sa venovala aj divadlu.

Foto: MoviestillDB

Jej pamiatku si uctil aj tvorca seriálu Chuck Lorre, ktorý pre Warner Bros TV uviedol: „Volali sme ju Chatty a všetci sme ju milovali. 12 rokov, raz hore a raz dole a veľa, veľa smiechu. Vždy bola ako naša skala. Mal som tú česť nazývať ju priateľkou.“

Už v roku 2019 sa objavili správy o jej zdravotných problémoch. Priznala, že pre infekciu obličiek musela ísť do nemocnice, kde niekoľko týždňov ležala na jednotke intenzívnej starostlivosti. Kvôli podlomenému zdraviu skončila nakoniec v zariadení s dlhodobou starostlivosťou. Na jej vtipné hlášky zo seriálu mnohí z nás nikdy nezabudnú.

Uložiť článok

Najnovšie články