Reprofoto: Telegram

Kolóna sa v pondelok nachádzala neďaleko osady Matvejev Kurgan v Rostovskej oblasti a vozidlá boli orientované na severozápad, v smere na Donbas.

Do východoukrajinského regiónu Donbas smeruje z ruského územia vojenská kolóna. Referuje o tom spravodajský web CNN, ktorému sa podarilo geolokalizovať video zdieľané v pondelok na sociálnych sieťach.

Podarilo sa mu zistiť, že kolóna sa nachádzala neďaleko osady Matvejev Kurgan v Rostovskej oblasti a vozidlá boli orientované na severozápad, v smere na Donbas.

Ofenzíva Ruska v Donbase sa už začala

Poradca ukrajinského ministra vnútra Vadym Denysenko v pondelok varoval, že ofenzíva Ruska v Donbase sa už začala a dodal, že Moskva v oblasti naďalej hromadí svoje sily.

„Pokračujú v presúvaní svojich jednotiek a techniky do Doneckej a Luhanskej oblasti. Áno, stále tu nie sú žiadne veľké bitky, o ktorých sa v ostatných dňoch toľko diskutuje. Vo všeobecnosti by sme však mohli povedať, že ofenzíva sa už začala,“ povedal Denysenko.

Nemenovaný predstaviteľ Západu minulý týždeň vyslovil odhad, že potrvá tri až štyri týždne, kým jednotky, ktoré sa stiahli z oblasti okolo Kyjiva a severnej Ukrajiny, budú opäť vyzbrojené a premiestnené do Donbasu na východe Ukrajiny.