Informácie zverejnil štátny tajomník Martin Klus.

Od dnešného dňa, tj. od 10. mája sa menia podmienky pri vstupe do Českej republiky. Potrebný bude antigénový test nie starší ako 24 hodín a ruší sa aj karanténa. V statuse to oznámil štátny tajomník Martin Klus.

Od pondelka, 10. mája 2021, už Slovenská republika nepatrí z pohľadu Českej republiky medzi krajiny s vysokým rizikom (červené). Na českej „cestovateľskej mape“ sme po novom oranžoví, to znamená, že z okolitých štátov nás Česi ako jediných zaradili medzi krajiny so stredným rizikom nákazy.

❗ ODDNES MÔŽEME ZO SLOVENSKA 🇸🇰 PRICESTOVAŤ DO ČESKA 🇨🇿 AJ S ANTIGÉNOVÝM TESTOM NIE STARŠÍM AKO 24 HODÍN A RUŠÍ SA AJ…

Uverejnil používateľ Martin Klus Pondelok 10. mája 2021

“Slovenskí občania môžu do Česka pricestovať s antigénovým testom nie starším ako 24 hodín, alebo RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín. Pred vstupom do Česka treba vyplniť príjazdový formulár, poslať ho príslušnej krajskej hygienickej stanici a predložiť doklad o jeho vyplnení na vyžiadanie pri hraničnej alebo pobytovej kontrole. Po príchode do Česka nie je potrebné zostať v domácej izolácii. Počas 14 dní od príchodu do Česka je však všade okrem domova potrebné nosiť respirátor, a to i vo vonkajších priestoroch. Všetky podrobnosti, ako aj užitočné internetové odkazy spojené s cestou do Česka, sa dočítate na webovej stránke ministerstva,” píše Klus.

Príjazdový formulár treba vyplniť ešte pred vstupom do krajiny, poslať ho príslušnej krajskej hygienickej stanici a predložiť doklad o jeho vyplnení na vyžiadanie pri hraničnej alebo pobytovej kontrole.

Klus verí, že situácia sa bude naďalej zlepšovať. “Veľmi si želám, aby sa tento trend udržal a už čoskoro sme mohli priniesť ďalšie dobré správy o tom, ako sa s Českom, ale aj ďalšími susedmi, Slovensko otvára. Situácia sa naďalej zlepšuje, a tak verím, že v druhej polovici mája uvoľníme viaceré opatrenia. Stále však platí memento z minulého leta, a teda že obozretnosť je na mieste,” poznamenal na sociálnej sieti.

0
Uložiť článok
Komentovať