Foto: TASR

Televízia Markíza zverejnila nový prieskum preferencií.

Televízia Markíza zverejnila počas svojej relácie Na telo prieskum od spoločnosti Focus na vzorke 1008 respondentov, ktorej výsledky nie sú príliš prekvapivé. Prieskum agentúra vykonala v období od 11. mája do 19. mája.

Jednoznačným víťazom volieb by sa stala strana Hlas-SD so ziskom 22,5% hlasov. Na druhom mieste sa s veľkou stratou nachádza SaS. Sulíkovu stranu vy volilo 12,3% obyvateľov. Výraznejšie stúpol aj Smer-SD so ziskom takmer 12%. Obrovský prepad naďalej zažíva Matovič a jeho OĽANO. 8,8% je oproti minuloročným voľbám naozaj nevídaný pokles. Do parlamentu by sa ešte dostali Sme rodina, Progresívne Slovensko a KDH.

Foto: TV Markíza

Pred bránami parlamentu by skončila rozpadávajúca sa strana ĽSNS a stále rastúca Aliancia či Republika. Koaličná strana Za ľudí by sa taktiež nedostala do parlamentu, keďže získala len 3,5% hlasov, podobne ako SNS.

Foto: TV Markíza

Najväčší nárast oproti poslednému prieskumu zažívajú strany SaS a Smer-SD, keď obe narástli približne o 1%. Naopak súčasný vývoj situácie ohľadom odvolávania ministerky Kolíkovej a kolúznej väzby zrejme poškodil stranu Za ľudí. Tá klesla o 1,3%.

Foto: TV Markíza

Najnovšie články