Foto: pixabay

Toto je podľa milionára jediný spôsob, ako si uchovať zdravý rozum.

Mnoho výhercov lotérie od radosti rozhádže celé bohatstvo na drahé bývanie, luxusné autá či dovolenky. Po istom čase si ale uvedomia, že majú prázdne vrecká. Muž, ktorý vyhral rozprávkové bohatstvo prezradil, ako si ho človek môže užívať ešte dlhé roky.

Podľa Marka je dôležité aj naďalej pracovať

Ako píše Mail Online, nie je žiadnou výnimkou, že ihneď po prevzatí výhry dajú ľudia v práci takmer okamžite výpoveď. Presne to sa chystajú urobiť manželia Richard a Debbie Nuttalovci z Lancashire, nedávno totiž v lotérii vyhrali 61 miliónov libier (v prepočte približne 71 miliónov eur). Časť výhry už minuli na dni preležané pri bazéne, drahé auto, či dokonca na luxusnú posteľnú bielizeň.

Podľa Marka Gardinera je to ale obrovská chyba. Ubehlo už takmer 30 rokov, odkedy si s obchodným partnerom Paulom Maddisonom podelili výhru vo výške 22,5 milióna libier (vyše 26 miliónov eur). V jednom momente mal na účte len 11 libier (menej ako 13 eur), vzápätí sa tešil z 11 miliónov (takmer 13 miliónov eur). Dvojica spolu viedla malú firmu a kým Paul sa okamžite rozhodol skončiť, Mark si povedal, že bude múdrejšie, ak sa bude svojej práci venovať aj naďalej. Práca bola pre neho istotou, kým si rozmyslí, čo bude s výhrou robiť.

Na toto vás nikto nepripraví

Odo dňa, kedy zinkasoval masívny šek, ubehlo už takmer 30 rokov a Mark je stále v tej istej firme. Mnohí si myslia, že pracuje preto, lebo peniaze prehajdákal na ženy a rýchle autá. Opak je ale pravdou a muž si naďalej nažíva v blahobyte a vôbec sa nemusí strachovať o peniaze. Samozrejme, neodoprel si luxus v podobe veľkého domu s bazénom, jachty či dovoleniek. Aj naďalej ale pracuje a tvrdí, že práve to ho celé tie roky udržiava pri zmysloch. Ak si ale počas pekného slnečného dňa chce dopriať voľno, pokojne tak môže urobiť a od nikoho nemusí znášať žiadne nonsensy.

Foto: unsplash

Mark dodáva, že ľudia po výhre by mali byť pripravení na to, že budú čeliť konfliktom s rodinou. Mnohým sa dokonca pre to rozpadne manželstvo. Nájdu sa takí, ktorým bohatstvo zničí život natoľko, že to oľutujú a najradšej by sa vrátili k rutine pred výhrou. Markovi sa zrazu začali ozývať bývalé partnerky a dokonca aj ľudia, ktorí tvrdili, že sú jeho mimomanželskými deťmi. S vlastnými dcérami má naštrbený vzťah a mnoho priateľov sa mu otočilo chrbtom. Dodáva, že na veľkú výhru a zodpovednosť, ktorá s ňou súvisí, človeka nikto nepripraví.

Uložiť článok

Najnovšie články