foto: Unsplash

V dnešnej dobe je smartfón bežnou súčasťou našich životov.

Aplikácie používame v našich telefónoch každý deň. Či už si pozeráme počasie, alebo zostatok na účte. My sme spravili zoznam appiek, ktoré by mal mať v mobile každý, pretože raz sa ti určite bude hodiť každá z nich.

Hudba – liek na všetko

Určite to dobre poznáš, hudba je mood maker. Dokáže ťa ešte viac rozveseliť, keď si šťastný a dokážeš sa vďaka nej hlboko do seba uzavrieť, keď prežívaš ťažšie obdobie. Hudbu počúvame každý deň. Doma, cestou v aute, pri cvičení či len tak cez slúchadlá. Som si na 100% istá, že sa ti už stalo, že si počul fakt úžasnú pesničku a ani za anděla si nevedel zistiť jej názov. Presne na to je tu Shazam, ktorý ťa zachráni pred touto hroznou situáciou a vďaka tejto appke už vždy budeš vedieť, o akú pesničku ide.

foto: unsplash

Druhým tipom je Spotify, aplikácia, ktorú snáď ani netreba predstavovať. Zadarmo je síce len basic verzia, ktorá neponúka toľko vymožeností ako prémiová, no postačí. Ale na prémiové predplatné Spotify pravidelne bývajú super akcie, tak ak ťa to láka, počkaj si na to.

foto: pixabay

Nauč sa cudzí jazyk

Duolingo je aplikácia zameraná na výučbu jazykov a je založená na báze crowdsourcingu. Jednotlivé lekcie sú tematicky zoskupené a appka prináša aj tvoj osobný harmonogram, aby si si vedel odsledovať, koľko si sa za daný deň naučil. Sú tu verbálne, sluchové a písomné cvičenia a neustále sa dostávaš na nový level. Na výber je až 34 jazykov, ktoré sa môžeš naučiť – okrem klasických jazykov ako taliančina, ruština, nemčina či španielčina, sa môžeš naučiť aj latinčinu, svahilčinu, hebrejčinu, japončinu či dokonca fiktívny jazyk zo seriálu Game of Thrones, valyrčinu.

foto: unsplash

Bez zbytočných papierov a zadarmo

Aplikácie neslúžia len na zábavu, vedia byť aj veľmi užitočné. Napríklad si cez appku vieš za pár minút založiť svoj účet. Taký, ktorý nemajú zadarmo len študenti, ale všetci bez rozdielu. Taký, kde nemusíš podpisovať milión papierov a dokonca ani nikam chodiť. No a taký, na ktorom vieš ešte zarobiť. Stačí ak do 365 banky pozveš aj svojho kamoša a obaja dostanete po 10 eur. Appku si vieš zakódovať cez PIE kód, takže už si nemusíš pamäť náročný číselný kód, ale len vopred zvolené emoji.

Krásne fotky za pár minút

Veľakrát sa nám stane, že odfotíme krásnu fotky, no čosi jej chýba. Trocha viac svetla, možno väčší kontrast či sýtejšie farby. Práve na to sú tu moji osobný dvaja favoriti – Adobe Light Room a Snapseed. Obidve aplikácie sú zadarmo a pokojne môžu konkurovať aj tým plateným, pokiaľ nie sú dokonca lepšie. Nájdeš tu nielen rôzne filtre, ale aj nástroje na úpravu vyváženia farieb, jasu, kontrastu, funkciu retušu, zvýraznenie detailov a mnoho iných super funkcií.

foto: pixabay

Cestovanie je vďaka nim hračka

Appky na vyhľadávanie lacných leteniek ako Kiwi, momondo alebo Expedia sú skvelé, aby ste spravili prvý krok k začatiu nezabudnuteľného výletu. Vďaka aplikáciám ako sú Booking a Airbnb si zas uľahčíte zháňanie ubytovania. TripAdvisor vám ponúkne recenzie a názory od cestovateľov na rôzne hotely, reštaurácie či bary a viete si vďaka tejto appke nájsť aj tipy na výlety v jednotlivých destináciách.

Pomoc na cestách

S Waze budete mať neustály prístup k informáciám, čo sa deje na cestách. Nehody, opravy, policajné radary, to všetko môžu nahlasovať ostatní vodiči. Stačí mať prístup k internetu a aplikácia vám bude všetko monitorovať a hlásiť úplne bezplatne. Waze spustil už aj možnosť spolujazdy, ktorá je však populárna aj cez aplikáciu BlaBlaCar. V appke si vypĺňate svoj profil, ktorý si potenciálni vodiči, s ktorými pocestujete, môžu prezrieť a dokonca sa môžete aj navzájom hodnotiť.

foto: unsplash

Ochráň svoj telefón

Zariadenia s operačným systémom Android sú často vystavené rôznym hrozbám v podobe vírusov, falošných aplikácií či vydieračských kódov. Narozdiel od používateľov iOS-u by si preto priaznivci Androidu mali svoje smartfóny či tablety chrániť. ESET Mobile Security kontroluje zariadenie v reálnom čase. Bezplatná verzia ponúka kontrolu na prítomnosť malvéru, funkciu Anti-Phishing a aj správu o bezpečnosti, kde sa dozvieš, ako je tvoje zariadenie chránené. Po nainštalovaní máš však na 30 dní prístup k prémiovej verzii, ktorá ponúka množstvo ďalších funkcií.

Kadečo užitočné na záver

Stocard je aplikácia, kde môžeš mať všetky svoje vernostné karty pokope. Nemusíš už hľadať každú v peňaženke alebo niekde v taške a jednoducho ti ju v každom obchode „odpípnu“ aj z mobilu. Planoly ti zas pomôže perfektne naplánovať príspevky, ktoré sa chystáš zdieľať na Instagrame. Môžeš si pozrieť, ako bude vyzerať tvoj feed ešte pred samotným zverejnením fotiek. Vďaka Mojo si zas vieš vytvoriť zaujímavé instastories, kde vieš dať viacero fotiek či dokonca text a vytvoriť si tak pútavý a originálny obsah. No a Strava je parťák na beh či cyklistiku, kde môžeš sledovať svoje športové výkony.

foto: unsplash
V spolupráci s 365 bankou
Uložiť článok

Najnovšie články