Foto: Jwmcdonald81, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons / MovieStillsDB

Podarí sa mu sľub dodržať?

Miliardár Clive Palmer sa na dôchodku asi nudí. Rozhodol sa preto, že postaví Titanic II, ktorý bude podľa jeho slov oveľa lepší ako pôvodný Titanic. Nie je to však prvýkrát, rovnaký sľub dal verejnosti už aj pred 10 rokmi.

Článok pokračuje pod videom ↓

Miliardár sľubuje repliku Titanicu

Miliardár a banský magnát Clive Palmer prisľúbil, že postaví Titanic II. Toto plavidlo bude podľa jeho slov „oveľa, oveľa lepšie ako pôvodné“, píše The Guardian. Palmer si v stredu prenajal miestnosť v Opere v Sydney, aby svetu oznámil, že jeho vízia postaviť repliku zaoceánskeho parníka, sa konečne uskutoční. Takýto sľub ale nedáva prvýkrát. Podobnú tlačovú konferenciu usporiadal už pred 10 rokmi v hoteli Ritz v Londýne.

Napriek tomu, že aj teraz sľuboval, že jeho replika Titanicu bude miestom, kde si ľudia užijú maximálny luxus, vzápätí priznal, že ešte nemá zabezpečenú lodenicu. Na otázku reportéra, či je projekt podvod alebo reklamný trik, Palmer odpovedal, že sa pýta hlúposť a že má dosť peňazí na to, aby postavil aj desať Titanicov.

Dúfa, že stavba Titanicu II povedie k mieru

Od čias prvého prísľubu sa Palmer stihol angažovať v politike a minúť milióny na politickú kampaň, ale investoval aj do turizmu. Práce na Titanicu II boli v roku 2015 pozastavené po tom, ako sa Palmer dostal pre financie do sporu s jednou zo spoločností, ktorá sa na stavbe podieľala. Projekt sa opäť rozbehol v roku 2018 a Palmer plánoval na Titanicu II vyplávať v roku 2022.

Foto: MovieStillsDB

Z toho, že jeho projekt mešká, magnát v stredu obvinil pandémiu covidu. Dodal, že tentoraz by mu ľudia mali naozaj veriť, pretože teraz má ešte viac peňazí ako predtým. A stavanie Titanicu II je vraj oveľa väčšia zábava, ako sedieť doma a počítať peniaze. Vyplávanie repliky Titanicu naplánoval na jún 2027. Odhaduje, že celý projekt ho vyjde na 500 miliónov až jednu miliardu dolárov.

Palmer sľúbil, že do projektu zapojil najlepších dizajnérov na svete. Loď by mala mať rovnaký interiér a usporiadanie kabín ako pôvodné plavidlo, doplnené o tanečnú sálu, bazén a turecké kúpele. Príbeh lásky Jacka a Rose sa podľa miliardára dotkol sŕdc všetkých. Dúfa, že stavba Titanicu II poslúži ako katalyzátor na oživenie hodnôt, ktoré povedú k mieru.

Uložiť článok

Najnovšie články