Foto: MovieStillsDB

Pozerali ste týchto 10 filmov naozaj pozorne?

Na našom webe ste si už mohli vyskúšať rôzne druhy kvízov. Okrem vedomostných tém však pomerne často zachádzame aj do sveta filmov a seriálov. Rovnako to bude aj v prípade nasledujúcej desiatky otázok. Sledujete filmy a seriály naozaj pozorne? Na otázky ohľadom týchto detailov totiž dokáže na 100 % správne odpovedať len ten skutočný filmový fanúšik. Ste ním aj vy? Otestujte sa.

Ak vás tento kvíz zaujme, môžete si vyskúšať aj ďalšie z našej dielne. Nájdete ich v tejto sekcii.

Začneme jednoducho – akej farby bol drahokam, ktorý dostala Rose od svojho snúbenca vo filme Titanic?

Pri farbách ešte zostaneme. V prvej časti trilógie Matrix si hlavný hrdina Neo berie od Morphea tabletku. Ktorú si vyberie?

Pokračovanie komiksovky Spider-Man: Ďaleko od domova (Spider-Man: Far From Home) sa po celom svete preslávilo aj svojím soundtrackom. Obľúbili si ho aj česko-slovenskí diváci, keďže snímka obsahuje aj tunajšie hity. Skladbu z ktorého slávneho filmu však tvorcovia použili na začiatku tejto snímky?

Bola to pieseň I Will Always Love You od Whitney Houston.

Sitkom Priatelia (Friends) netreba zvlášť predstavovať. Väčšina jeho deja sa odohráva v bytoch Monicy a Rachel, a Chandlera s Joeym. Mnoho scén však aj na chodbe medzi nimi. Za 10 sérií sa čísla týchto bytov vymenili, pretože nenasvedčovali tomu, že by sa nachádzali na vrchnom poschodí. Aké čísla mali byty týchto 4 postáv predtým, než ich produkcia zmenila na čísla 19 a 20?

Legendárna séria Star Wars je tu s nami už dlhých 43 rokov. Séria debutovala epizódou IV s podtitulom Nová nádej (A New Hope). Ktorú z postáv sme tam spoznali ako prvú?

Spomedzi hlavných postáv sa robot R2D2 objavil spolu s kamarátom C3-P0

Nezabudnuteľná česká komédia Pelíšky sa teší popularite už 21 rokov. Vo filme sme mohli počuť hneď niekoľko známych piesní Karla Gotta. Ktorá z týchto to však nebola?

Vynechať nemôžeme ani Harryho Pottera. Ktorého syna išla rodina Weasleyovcov v tretej časti navštíviť do Egypta?

Za viac ako 30 rokov vysielania kultového animovaného seriálu si už istotne nejeden jeho fanúšik všimol sumu, ktorá zasvieti na displeji pokladne, keď predavačka omylom preskenuje aj malú Maggie. Koľko najmladšia členka rodiny Simpsonovcov stojí?

V prvom filme Jurský Park (Jurassic Park) bolo niekoľko postáv zjedených oživenými pravekými jaštermi. Celkovo o život na ostrove prišli 4 ľudia. Koľko z nich skončilo na jedálnom lístku T-rexa?

Dvoch ľudí zožrali velociraptory a jedného dilophosaurus.

A na záver kultovka: Tanečná scéna Johna Travoltu a Umy Thurman v Pulp Fiction je rovnako ikonická ako film samotný. Ako sa volá reštaurácia, v ktorej sa táto scéna odohráva?

0
Uložiť článok
Komentovať