Foto: Google Maps, Instagram.com/steve.spence.tv

Používatelia Redditu si všimli nezvyčajný trojuholníkový ostrov. Myslia si, že svetové mocnosti niečo taja.

Pre niekoho je aplikácia Google Maps užitočným nástrojom, ako sa dostať z bodu A do bodu B. Potom je tu ale ešte jedna skupina ľudí, pre ktorú sú tieto najpoužívanejšie mapy zdrojom záhad. Jedna z najnovších rozprúdila debaty na sociálnej sieti Reddit. O ostrove v tvare trojuholníka si totiž myslia, že by mohol byť pozemskou čiernou dierou.

Kedysi bol známy ako ostrov Staver, dnes by ste ho na Google mapách našli ako Vostok Island. Ide o neobývaný koralový ostrov ležiaci uprostred Tichého oceánu, vzdialený zhruba 640 kilometrov severozápadne od Tahiti. A práve tento ostrov je predmetom debát na komunitnej sociálnej sieti Reddit. Za všetko môže jeho tvar trojuholníka a to, že zo satelitných snímok vyzerá ako akási čudesne tvarovaná čierna diera, všimol si web Business Insider.

Foto: Google Maps (reprofoto)

Neveľký ostrov záhadou internetu

Týči sa len do výšky niečo vyše 5 metrov nad morom a rozlohu má len 0,016 kilometra štvorcového. Ako je teda možné, že tento neveľký ostrovček upútal pozornosť používateľov Redditu?

Predmetom konverzácie diskusného vlákna v „miestnosti“, kde sa hovorí o všetkom, čo súvisí s Google mapami, aplikáciou Google Earth či Google Street View, je najmä nezvyčajný vzhľad ostrova. Satelitná snímka totiž naznačuje, že ide o akúsi čiernu hmotu alebo dieru, ktorá je obkolesená plážami s bielym koralovým pieskom. Mnohí používatelia Redditu vyjadrili názory, že tento ostrov ako ostrov vôbec nevyzerá.

Vostok Island na Google Maps. Foto: Google Maps (reprofoto)

Tajná zóna, o ktorej nemáme vedieť?

Samozrejme, pridali sa aj ďalší so svojimi teóriami. Jeden z nich napríklad uviedol, či by to nemohol byť ostrov zo známeho Bermudského trojuholníka. To však možné nie je, keďže ten sa nachádza v Atlantickom oceáne a na opačnej strane Spojených štátov amerických.

Nezvyčajný ostrov vzbudil pozornosť aj mimo Redditu. Mnohí začali špekulovať, že zvláštny „vzhľad“ maličkého ostrova môže značiť aj niečo inakšie a skôr sa prikláňajú k teórii, či nejde náhodou o pokus niečo utajiť a nejde o nejakú zvláštnu zakázanú zónu, o ktorej by ľudstvo vedieť nemalo.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Steve Spence (@steve.spence.tv)

Vysvetlenie je prostejšie, ako si mnohí mysleli

Ako to však už chodí, je to, samozrejme, celkom inak. Ako web The Ocean Adventure podotkol, ostrov na satelitných snímkach vyzerá takto z dôvodu, že celý jeho stred je tvorený veľkým množstvo veľmi vysokých stromov, ktoré spolu vytvárajú akoby zelenú plachtu na väčšine jeho územia. Žiadnu záhadu teda za týmto ostrovom Vostok hľadať netreba.

0
Uložiť článok
Komentovať