Foto: TASR/AP

"Ak sa bojí bojovať, súhlasím, že použijem iba ľavú ruku a to nie som ani ľavák," reagoval na Kadyrovu výzvu Elon Musk a podpísal sa ako Elona.

Začiatkom týždňa svet obletel tweet jedného z najbohatších mužov sveta, Elona Muska, v ktorom vyzval Vladimira Putina na súboj jeden na jedného. „Výhra“ tejto stávky by bola vysoká a bola by ňou samotná Ukrajina, doplnil riaditeľ Tesly a vlastník firmy SpaceX. Netrvalo dlho, kým sa k nej vyjadril aj vodca čečenských hrdlorezov, obávaný Ramzan Kadyrov, ktorý má aktuálne stáť po boku ruských síl, ktoré vedú ofenzívu na Ukrajine, informuje ukrajinský portál Pravda

Článok pokračuje pod videom ↓

Pravdepodobne nikoho neprekvapí, že aj vo svojej reakcii na Elona Muska sa postavil na stranu ruského prezidenta, s ktorými majú aktuálne veľmi dobré vzťahy.

Neodporučil mu súťažiť s Putinom

„Elon Musk, neodporúčam vám súťažiť s Putinom,“ napísal v úvode svojho príspevku na Telegrame. Či išlo o vyhrážku alebo iba upozornenie, necháme na posúdení každého z vás. „Ste odlišných váhových kategórií, čo nie je fér ani v bojových športoch, ako napríklad v džude.“ 

Opýtal sa ho rečníckou otázkou, ako si to vlastne predstavuje. Muska umiestnil do červeného rohu ringu ako podnikateľa a blogera, Putina do modrého. „Ako svetový politik, stratég, hrozba pre Západ a USA by Volodymyr nepôsobil športovo, keby čelil slabšiemu súperovi,“ dokončil.

Foto: TASR/AP

Pozval ho do Čečenska, Musk slušne odmietol

V ďalších riadkoch označil Muska za nežného, vo význame zženštilého, a vyzval ho, aby sa z neho stal brutálny Elon. „Navrhujem, aby ste trénovali v centrách v Čečenskej republike,“ svoj príspevok zakončil akýmsi pozvaním miliardára na výcvik do jeho domoviny, ktorý by Muska podľa Kadyrových slov posilnil.

Elon Musk sa však nezľakol a na Kadyrova reagoval po svojom. Najprv na svojom Twitteri zdieľal screenshot príspevku čečenského vodcu z Telegramu a poďakoval mu za ponuku školenia. Avšak ju slušne odmietol s tým, že by mu to dalo príliš veľkú výhodu. „Ak sa bojí bojovať, súhlasím, že použijem iba ľavú ruku a to nie som ani ľavák.“ Pod príspevok sa podpísal ako Elona.

Zmenil si meno na dievčenskú verziu

Dokonca si na Twitteri zmenil svoje meno a namiesto Elon mu v profile aktuálne svieti Elona. Reagoval tak na tvrdenie Kadyrova, že má byť zženštilým, píše NDTV.

Kadyra preslávila jeho brutálna povesť. V minulosti sa vyjadril, že by si homosexuáli mali prečistiť svoju krv, alebo že ženy nie sú dostatočne cnostné, a preto, ak sa stanú obeťami násilia, nie je to chybou nikoho iného, ale ich. Spolu so svojou skupinou sa spája sa s mučením, popravami aj záhadnými zmiznutiami či vraždami.

Musk aktivoval nad Ukrajinou Starlink

Elon Musk sa pridal k pomoci na Ukrajine už 27. februára, kedy aktivoval svoje satelity Starlink, čím sa mu podarilo nahradiť internetové služby na Ukrajine, ktoré boli nedostupné kvôli ruskej invázii. Viac sa dočítate v našom staršom článku.

Najnovšie články