Ramzan Kadyrov

Foto: Profimedia

Čečenský vodca Ramzan Kadyrov vyhlásil, že jeho traja neplnoletí synovia čoskoro vycestujú na Ukrajinu, aby tam bojovali spolu s ruskými silami.

Na sociálnych sieťach napísal, že otec by mal učiť svojich synov ako ochrániť rodinu, ľudí a vlasť. Synovia lídra ruskej republiky majú 14, 15 a 16 rokov a podľa príspevku Kadyrova na platforme Telegram začali vojenský výcvik, keď boli oveľa mladší, a teraz je čas, aby zažili ozajstný boj. Príspevok sprevádzalo video chlapcov, ako na cvičisku strieľajú z rôznych zbraní. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Článok pokračuje pod videom ↓

Kadyrov vo svojom príspevku tiež skritizoval ľudí „s prázdnymi rečami“, že sa blízki čečenského vodcu nezúčastňujú na vojenskej operácii na Ukrajine. Kadyrov je zanietený podporovateľ ruského prezidenta Vladimira Putina, hoci aj on už skritizoval ruské vojenské velenie, a čečenské sily bojujú na Ukrajine od začiatku vojny.

Foto: Profimedia

Deti by nemali ísť bojovať

Rusko podpísalo dokument OSN, ktorého cieľom je zabrániť deťom mladším ako 18 rokov priamo sa zúčastniť na ozbrojených konfliktoch. Využívanie detí mladších ako 15 rokov na účasť vo vojne považuje Medzinárodný trestný súd za vojnový zločin, toho jurisdikciu však Rusko neuznáva.

Najnovšie články