Gabby Petito na policajnej kamere, Foto: Youtube/FOX 13 Tampa Bay (reprofoto) / instagram.com/bizarre_design_

Dnes sa má uskutočniť pitva nájdeného mŕtveho dievčaťa, ktoré by mohlo patriť práve zmiznutej Gabby, a ktorá by zároveň mohla zistiť príčinu jej úmrtia.

Prípad Gabby Petito sa stále intenzívne vyšetruje. Iba včera sme vás informovali o tom, že našli telo, ktoré sa zhoduje s mladou influencerkou. Na presnú príčinu úmrtia nájdeného dievčaťa aj potvrdenie totožnosti tela ešte čakáme. Na povrch však vyplávali ďalšie nové zistenia. 

Po tragickej správe o tom, že by nájdené pozostatky mohli skutočne patriť Gabby, jej otec, Joseph Petito, na svojom Twitteri pridal fotografiu s popisom zlomeného srdca a textom, že sa dotkla sveta. V komentároch dostal od sledovateľov z celého sveta množstvo podpory.

Po tom, čo priateľ zmiznutého dievčaťa Brian Laundrie záhadne zmizol, na upozornenie jeho rodičov začalo pátranie aj po ňom. Zatiaľ sa ho polícii nepodarilo nájsť. Vyšetrovatelia však predpokladajú, že by sa mohol ukrývať vo floridských močiaroch. Aktuálne sa pátranie po ňom sústreďuje na prírodnú rezerváciu na Floride. Oblasť prehľadáva 50 dôstojníkov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gabby (@gabspetito)

Dom Brianových rodičov vyhlásili za miesto činu

Vzhľadom na záhadné okolnosti jeho návratu zo spoločného výletu s Gabby, odmietanie Briana čokoľvek povedať alebo jeho zmiznutie, je podľa verejnosti hlavným podozrivým v prípade Gabby práve on. Nič však ešte momentálne nie je úplne jasné.

Zatiaľ polícia o týchto spojitostiach mlčí. V pondelok ráno podľa CNN FBI prehľadala rodinný dom, v ktorom Brian strávil posledné dni pred zmiznutím. Dostali súdny príkaz na obhliadku, pri ktorej museli rodičia opustiť dom a neskôr boli vypočúvaní. Vyšetrovatelia si zobrali niekoľko Brianových vecí a odtiahli aj jeho kabriolet. Dom zároveň vyhlásili za miesto činu.

Príkaz na domovú prehliadku bol vydaný už skôr

Príkaz na prehliadku vydal sudca ešte v piatok, teda v ten istý deň, kedy Bran zmizol a dva dni predtým, než boli objavené pozostatky dievčaťa zodpovedajúce Gabby.

FBI Tampa informovala na svojom profile na Twitteri, že prebieha obhliadka majetku rodiny Laundrieovcov, ktorá súvisí s vyšetrovaním prípadu Gabby Petito. Okrem toho uviedli, že ďalšie informácie nemôžu poskytnúť, pretože ide o aktívne a prebiehajúce vyšetrovanie.

Posledná SMS od Gabby bola zvláštna a znepokojujúca

Okrem toho bola zverejnená aj posledná komunikácia Gabby s jej mamou. Posledná SMS-ka, ktorú mama Gabby, Nicole Schmidt, od dcéry dostala, jej bola doručená 27. augusta. Text však Nicole zaskočil. Stála v ňom prosba, aby pomohla Stanovi, pretože dostáva od neho množstvo hlasových správ a neustále jej volá. Stan je meno Gabbynho starého otca, ktorého však nikdy takto neoslovila.

Podľa súdneho príkazu na prehliadku mama Gabby označila túto jej poslednú správu za zvláštnu a znepokojujúcu. A práve kvôli tomu vznikli pochybnosti o tom, či je skutočne jej odosielateľkou Gabby alebo ju poslal niekto iný.

Polícii po prehľadaní dodávky, v ktorej Gabby spolu s Brianom cestovali, objavila pevný disk, ktorý by im mohol pomôcť v riešení prípadu. Podarilo sa im zistiť aj to, že pred zmiznutím Gabby sa viackrát zdôverila svojej mame s tým, že napätie medzi ňou a Brianom stúpa.

Po odoslaní poslednej SMS bol mobil Gabby vypnutý a okrem komunikácie s rodinou sa odmlčala aj na sociálnych sieťach, kde predtým pravidelne pridávala svoje cestovateľské príspevky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gabby (@gabspetito)

Pitva nájdeného tela je naplánovaná na dnes

Gabby Petito bola vyhlásená za nezvestnú 11. septembra po tom, ako sa od konca augusta neozvala svojim rodičom. V tom čase bola na cestách dodávkou s Brianom, s ktorým však iba nedávno zrušili spoločné zásnuby. On sa vrátil bez slova späť a nikomu neprezradil, čo sa stalo, alebo kde by mohla Gabby byť.

Vyzerá to, že sa prípad v priebehu posledných dní zamotáva čoraz viac. Vďaka intenzívnemu vyšetrovaniu však už čoskoro môžeme poznať jeho výsledok. Zatiaľ to však vyzerá, že bude tragický pre Gabby aj celú jej rodinu.

Pitva nájdeného mŕtveho dievčaťa je naplánovaná na dnešný deň. Potvrdí alebo vyvráti nielen to, či ide skutočne o Gabby Petito, ale aj odhalí príčinu úmrtia tejto mladej ženy. Nové podstatné informácie by sme sa tak mali dozvedieť už čoskoro.

bbc.com, insider.com, edition.cnn.com, independent.co.uk, edition.cnn.com, insider.com
0
Uložiť článok
Komentovať