Foto: SITA

Na ukrajinskom fronte má za ruskú stranu bojovať Slovák.

Pokiaľ by šlo skutočne o Slováka, za tento čin mu hrozí niekoľko rokov vo väzení.

Článok pokračuje pod videom ↓

Sociálnou sieťou Twitter sa tento víkend prehnali fotografie, na ktorých sa má podľa zdrojov nachádzať Slovák na ruskom fronte, ktorý bojuje spolu s Moskvou v invázii na Ukrajinu.

Dobrovoľník zo Slovenska bojuje v Mariupole

Muž má oblečenú šiltovku so slovenskou vlajkou, jedna z fotografií ho zachytáva priamo na fronte vo vojenskom oblečení so zbraňou po boku.

„Dobrovoľník zo Slovenska bojuje v Mariupole po boku ruských jednotiek,“ píše sociálny profil MilitaryLand.

Pokiaľ by sa ale táto informácia preukázala ako pravdivá, za službu v cudzej armáde hrozí mužovi 5 až 8 rokov vo väzení, informuje portál Startitup podľa Trestného zákona Slovenskej republiky.

Putin varoval Západ pred pomocou Ukrajine dodaním rakiet dlhého doletu

Ruský prezident Vladimir Putin varoval Západ pred dodaním rakiet dlhého doletu Ukrajine a vyhlásil, že Rusko zasiahne ciele, „na ktoré sme zatiaľ neudreli“. V nedeľňajšom televíznom rozhovore Putin kritizoval západné dodávky zbraní Ukrajine a povedal, že ich cieľom je predĺžiť konflikt.

Foto: TASR/AP

„Všetok tento rozruch okolo dodatočných dodávok zbraní podľa môjho názoru má len jeden cieľ: Predlžovať ozbrojený konflikt tak veľmi, ako je to možné,“ vyjadril sa šéf Kremľa s narážkou na plány USA dodať Kyjivu raketomety. Putin tvrdí, že takéto dodávky pravdepodobne nebudú pre ukrajinskú vládu znamenať veľkú zmenu. Podľa neho Kyjiv tým len nahrádza straty rakiet podobného doletu, ktoré už mal. Ak Kyjiv dostane rakety dlhšieho doletu, dodal ruský prezident, Moskva „urobí primerané závery a použijeme naše prostriedky ničenia, ktorých máme veľa, s cieľom zasiahnuť tie objekty, na ktoré sme ešte neudreli“.