Foto: Moviestillsdb

Rodina Addamsovcov je klasika, ktorú pozná hádam každý.

Nezvyčajnú rodinku vytŕčajúcu z davu si obľúbili milióny divákov po celom svete. Milujú ich deti, ale aj dospelí a sú ako stvorení pre milovníkov hororu, ale aj humoru. V priebehu rokov vznikli nielen filmové, ale aj animované verzie Rodiny Addamsovcov. Tim Burton sa však tentoraz odhodlal na režírovanie Netflix série o Wednesday Addams.

Ako sa Wednesday popasuje s dospelosťou?

Jednou z najtemnejších postáv Rodiny Addamsovcov je jednoznačne dievčatko menom Wednesday Addams. Práve tá sa stane hlavou postavou zatiaľ 8-dielnej série Wednesday na Netflixe, ktorú si pod taktovku vzal slávny režisér Tim Burton, píše portál LAD Bible.

Séria bude plná záhad a nadprirodzených udalostí, ale aj humorných situácií. Divákov možno prekvapí, že séria sa nebude odohrávať v náladovom addamsovskom dome ale na pôde akadémie Nevermore, kde sa Wednesday rozhodla ísť študovať. U Wednesday sa prejavili nadprirodzené schopnosti a jej úlohou bude čo najskôr ich ovládnuť.

Mesto, v ktorom Wednesday študuje totiž sužuje séria krutých vrážd a okrem toho dúfa, že sa jej podarí vyriešiť záhadu, do ktorej sa jej rodičia zaplietli pred 25 rokmi. Aby to nebolo málo, ocitla sa v poriadne komplikovanom vzťahu. A ako píše samotný portál Netflix, Wednesday už viac nie je malým dieťaťom a okrem iných nástrah sa bude musieť popasovať ešte s jednou, a to s desivým svetom dospelosti.

Z jeho dielne poznáte Ospalú dieru či Mŕtvu nevestu

Zaujímavé je, že Tim Burton nebude len režisérom, ale zároveň aj výkonným producentom. Pridá sa tak k Andrewovi Mittmanovi, ktorý mal na starosti animovaný film o rodinke Addamsovcov, ktorý vznikol v roku 2019. Na tvorbe novej live action série sa budú podieľať aj ďalšie osobnosti, ktoré už v minulosti boli súčasťou tímu, ktorý zvláštnu rodinku oživil, vrátane Kevina Miserocchiho, Kayly Alpertovej, Jonathana Glickmana či Gail Bermanovej.

Foto: Moviestillsdb

Tim Burton sa už v minulosti mal podieľať na režírovaní animovaného filmu o rodinke Addamsovcov, to sa však napokon nestalo. Vzhľadom na jeho predchádzajúcu tvorbu je však hádam všetkým jasné, že Burton je na toto ako stvorený. Iste mnohí poznáte filmy z jeho dielne, ako napríklad Nožnicovoruký Edward, kde si hlavnú postavu zahral Johnny Depp, animovaná Mŕtva nevesta, Ospalá diera taktiež s Johnnym Deppom či Beetlejuice.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )