Pokusy však pokračovali a boli čoraz desivejšie. Vedci skonštruovali počítač Cray 1 so špeciálnou anténnou konštrukciou. Ten napojili na mozog bezdomovcov. Rádiové vlny vysielané z tohto zložitého zariadenia podľa svedectiev otvorili časový tunel. Tunel sa otváral do minulosti alebo budúcnosti podľa času udaného prostredníctvom antény. Väčšina dobrovoľníkov síce do tunela vošlo, no už sa nikdy nevrátili naspäť. Počítač vedel prečítať aj časť myšlienok dobrovoľníkov.

mediacentrum.sk
mediacentrum.sk

Vedci a vojaci však po neznesiteľných a kontroverzných pokusoch odmietli na projekte Montauk pokračovať. Poslednou kvapkou mal byť pokus otvoriť časový tunel do roku 1943 a spojiť sa s časovým obdobím Filadelfského experimentu. Vtedy boli na podzemnej základni na Long Islande prítomní aj bratia Edward a Duncan Cameronovci, priami účastníci zmiznutia a následného zhmotnenia lode USS Eldgrige počas experimentu Filadelfia. Nie je známe, čo sa počas tohto posledného pokusu udialo, no zúčastnení vyvolali hromadnú vzburu a požadovali okamžité ukončenie výskumov.

Armáda tak nariadila zakonzervovať základňu, zničiť radar aj ostatné zariadenia a celý priestor dvanástich podzemných podlaží bol zaliaty betónom. Vzbúreným pracovníkom vymazali pamäť, niektorí boli zavraždení. Dodnes sa vedú spory o pravdivosti tohto výskumu. Mnoho odporcov teórie o tajnom vládnom projekte sa odvoláva na sériu kníh od spisovateľa Prestona Nicholsa. Práve on mal z vymysleného projektu Montauk spraviť jednu z najznámejších mestských legiend Ameriky. Je teda tajný program len dokonalou konšpiračnou teóriou o zlej Amerike alebo sa skutočne odohrávali desivé pokusy na bezbranných ľuďoch so súhlasom armády a vlády?

Uložiť článok

Najnovšie články