Foto: Netflix

Seriál vyvoláva zmiešané reakcie.

Seriál The Asunta Case patrí v súčasnosti na Netflixe medzi tie najsledovanejšie. Teší sa aj pomerne dobrým hodnoteniam. Napriek tomu ho ale mnohí ostro kritizujú.

Článok pokračuje pod videom ↓

Popisuje skutočné udalosti

Ako informuje Forbes, na streamovaciu platformu Netflix nedávno pribudol nový investigatívny thriller The Asunta Case (Prípad Asunta). Šesťdielna miniséria odhaľuje jeden z najšokujúcejších skutočných zločinov spáchaných v Španielsku.

V Prípade Asunta si bohatý pár zo Santiaga de Compostela v Španielsku, Rosario Porto a Alfonso Basterra, v roku 2001 adoptoval dievčatko z Číny menom Asunta Fong Yang. Už od začiatku bolo jasné, že Asunta patrí medzi veľmi nadané deti. Ovládala niekoľko jazykov a venovala sa baletu a hre na rôzne hudobné nástroje.

Seriál čelí kritike

Keď o dvanásť rokov neskôr manželia nahlásia jej zmiznutie, úrady si spočiatku myslia, že by mohlo ísť o únos. Počas vyšetrovania však polícia zrazu zatkne práve adoptívnych rodičov dievčatka. Všetkých šokovali správy o tom, že Asunta bola zavraždená.

Foto: Netflix

Seriál v súčasnosti patrí medzi najsledovanejšie na Netflixe a má aj pomerne dobré hodnotenia. Na ČSFD má v súčasnosti 72 %. Na IMDb má zatiaľ 7 hviezdičiek z 10. Nie všetci sú ale nadšení, niektorí ľudia nešetria kritikou. Kritizujú herecké výkony, ale aj samotný dej, ktorý im príde príšerne nudný. Ak si vraj pozriete len prvý a posledný diel, vlastne o nič neprídete. Nájdu sa ale takí, ktorí si seriál nevedia vynachváliť.

Uložiť článok

Najnovšie články