Foto: Pixabay

Talibanci našli desiatky fliaš tvrdého.

Bojovníci Talibanu našli počas prehľadávania budovy českej ambasády v Kábule desiatky fliaš tvrdého či jemnejšieho alkoholu a video z „razie“ zverejnili na Twitteri. Pôvodne si však mysleli, že budova patrí niekomu úplne inému. Informuje portál Novinky.cz.

Výber, za ktorý by sa nehanbili ani v bare

Bojovníci Talibanu sa po úplnom prebratí moci v krajine zrejme nudia a preto prehľadávajú narýchlo opustené budovy, z ktorých ľudia utekali do bezpečia. Jednou z nich bola aj budova českej ambasády v hlavnom meste Afganistanu a to čo našli, určite nečakali.

V sklade ich totiž čakali desiatky fliaš alkoholu. Medzi nimi boli napríklad rôzne whisky známych značiek, ale aj tradičnejšie značky ako Becherovka, Božkov, Plzenský Prazdroj či slivovica od Jelínka. To, že ide o ambasádu našich susedov neskôr potvrdilo aj české ministerstvo zahraničia.

Talibanci však najprv tvrdili, že ide o sklad bývalého afganského ministra zahraničných vecí Saláhuddína Rabbániho, no ten to od začiatku odmietal. Chceli ho tým zrejme očierniť. Úlovok však extrémistov pravdepodobne príliš nepotešil, keďže Islam prísne zakazuje konzumáciu alkoholu. Človek však nikdy nevie.

Česko a alkohol

Podľa portálu Denik.cz patria Česi na tretie miesto vo svete v konzumácii alkoholu. Priemerných obyvateľ tejto krajiny vraj vypije až 14,4 litra čistého liehu ročne a zhruba milión ľudí sa pohybuje na hranici rizikovej konzumácie týchto nápojov. Na alkoholizmus tu doplatí životom ročne až 7 000 ľudí.

 

Najnovšie články