Písanie rukou sa za posledné roky kamsi vytratilo a väčšinou už používame notebooky alebo naše smartfóny. Viete si vybaviť, kedy naposledy ste písali nejaký text ručne? Ak nerátame školské lavice, tak toho ručne veľa asi nenapíšeme. Vedeli ste však, že písmo o vás môže veľmi veľa prezradiť?

Grafológia je veda, ktorá analyzuje rukopis a dokáže na základe písma určiť niektoré povahové črty, a teda vlastnosti človeka. Táto vedná disciplína je známa už od čias Aristotela. V súčasnej dobe sa využíva pre rôzne účely od vyšetrovania trestných činov až po akúsi analýzu ľudských vlastností. V niektorých veľkých svetových spoločnostiach si dokonca najskôr preverujú vaše písmo, aby zistili, či sa na danú pracovnú pozíciu hodíte.

Odborníčka na grafológiu Kathi Mcknight hovorí, že analýzou vášho rukopisu vedia experti zistiť až 5000 rôznych vlastností, čŕt a charakteristík, jednoducho povedané osobnostných rysov. Kathi Mcknight pripúšťa, že sa riadi základným prehľadom, ktorý nájdete na obrázkoch, ktorý nemusí zákonite platiť na každého. Napriek tomu vám tieto rady môžu pomôcť “odhaliť” niektoré ľudské vlastnosti.

Ešte predtým, ako začnete, skúste bez veľkého sústredenia napísať na papier nejakú dlhšiu vetu. Napíšte nejakú slovnú prešmyčku alebo sa inšpirujte vetou, ktorú som vybrala: V našej peci myši pištia, v našej peci psík spí. Čo o vás hovorí vaše písmo? A hlavne, sedí to priamo na vás? Dajte nám vedieť v komentároch.

pismo

Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )