Michal Blaško / /
Introvertov je po celom svete mnoho. Sú iný, zvláštny a svet vidia celkom svojsky. Ani oni však nie sú rovnakí. Existujú totiž 4 druhy introvertov. Viete, ktoré sú to?

Introverti to v živote nemajú ľahké. Sociálna interakcia ich straší na každom kroku. O tom sme vám písali nedávno v našom článku 14 situácií a nočných môr, ktoré zažívajú introverti každý deň. Avšak nie je introvert ako introvert. Tak, ako všade vo vesmíre aj tu existuje inakosť. Poznáme totiž niekoľko typov introvertov, pričom každý z nich je iný a každý má svoju „superschopnosť“. Ktorý z nich ste vy?

Introverti čerpajú energiu z vlastného ja. Z vlastného sveta pocitov, myšlienok a zážitkov. Bývajú zväčša tichší a o veciach premýšľajú viac ako extroverti. Často sa môže zdať, že sú uzavretí do seba. Pobyt vo väčšej spoločnosti ich zväčša stresuje a vyčerpáva. Mnoho z nich má veľké nadanie pre literatúru, hudbu, umenie a podobne… To sú však len všeobecné informácie o tejto, v spoločnosti menej zastúpenej (asi 25% populácie), skupine ľudí. Aj introverti sa od seba totiž odlišujú. A existujú hneď 4 typy introvertov.

Sociálny introvert

Títo ľudia sa skutočne „obávajú“ veľkých sociálnych skupín. Najradšej sú úplne sami, poprípade sa stýkajú len so skutočne malou skupinou ľudí, na ktorých si privykli.

Špeciálna schopnosť: Dokážu si vybudovať skutočne silný, pevný a zmysluplný vzťah s druhým človekom. Nedokážu sa síce socializovať vo veľkých skupinách, no ich vzťah s určitým jednotlivcom je skutočne skalopevný.

robertsoncooper.com
robertsoncooper.com

Uzkostlivý introvert

Úzkostlivý introvert vyhľadáva samotu nie preto, že by sa socializovať nedokázal, ale v spoločnosti sa cíti trápne a rozpačito. Títo ľudia majú tendenciu priveľmi premýšľať nad všetkými situáciami. Stále myslia na to, čo sa môže pokaziť, a či v spoločnosti zareagovali správne. To v nich vyvoláva úzkosť, a tak sa radšej utiahnu niekde do samoty.

Špeciálna schopnosť: Sú veľmi sebestační. Dokážu výborne plánovať a premýšľať o niekoľko krokov dopredu. Majú obrovský zmysel pre detaily.

tinybuddha.com
tinybuddha.com

Rozmýšľajúci introvert

Rozmýšľajúci introvert žije doslova vo svojej hlave. Jeho hlavnou činnosťou je tiché premýšľanie, analyzovanie a komunikácia vo svojom vnútri. Títo ľudia sa často stratia vo svojich myšlienkach, až to vyzerá, akoby celkom zaspali alebo sa dostali do „hypnózy“. Zrazu sa precitnú zo svojich myšlienok a uvedomia si okolitý svet…

Špeciálna schopnosť: Títo ľudia majú ohromnú predstavivosť a sú nadpriemerne tvoriví. Sú veľmi ohľaduplní voči potrebám druhých ľudí.

lifehack.org
lifehack.org

Rezervovaný introvert

Tento typ introverta si všetky svoje kroky najskôr premyslí, a až potom sa rozhodne konať. Rovnako je to aj pri dialógoch. Slová dobre vyberajú a skutočne si dávajú pozor na to, čo vyslovia. Obyčajne im trvá dlhšie, kým sa konečne rozhodnú. Taktiež im trvá značný čas, kým sa s niekým spriatelia. Najskôr si to totiž musia veľmi dobre premyslieť…

Špeciálna schopnosť: Zvyčajne sú títo ľudia veľmi inteligentní a múdri. Navyše majú výborný prehľad o všetkom, čo sa deje, pretože to najskôr dlhú dobu pozorujú. Ku všetkému si vedia spraviť osobný postoj.

get-a-wingman.com
get-a-wingman.com

Našli ste sa v niektorom z týchto typov introvertov?

psych.sk (Lukáš M.), omgfacts.com
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)