Henrieta Balázsová / /
Tiež netušíme, o čom v ňom vlastne ide, no asi to ani vedieť nechceme.

Toto video sa na Youtube objavilo dňa 9.5.2015, teda pred viac ako 2 rokmi. Dlhší čas bolo nepovšimnuté, no zrazu ho niekto opäť objavil a sociálnymi sieťami sa začalo šíriť ako mor. V súčasnosti má viac než 7 miliónov videní a 7 miliónov ľudí premýšľa, o čo v ňom vlastne ide…

Zvláštny je už len samotný názov videa – veď posúďte sami: “… 01101101 01110101 01100101 01110010 01110100 01100101”. Nejde o práve zrozumiteľný kód. Podobný však nájdete aj v popise samotného videa.

Video má 2 minúty a natočené bolo na opustenom stavenisku v lese. Príbeh, ktorý sa za ním ukrýva, je však viac než desivý.

Na prvý (nie veľmi príjemný) pohľad vidíte zvláštnu postavu a počujete nepríjemný a rovnako zvláštny zvyk. Podobných videí nájdete na Youtube viac, no toto sa od nich líši.

Kópia tohto videa bola totiž doručená Johnnymu Krahbichlerovi, CEO švédskej spoločnosti GadgetZZ, ktorá sa zaoberá vedou a rôznymi najmodernejšími technológiami. Prečo obdržal túto zásielku práve Johnny zo Švédska síce nikto netuší, no rozhodol sa na ňu pozrieť “zblízka”.

youtube.com

V prvom rade rozlúštil binárny kód v popise videa. Ten predstavoval vetu: “Te Queda 1 Año Menos,” teda v slovenskom preklade: “Máš o jeden rok menej.” Johnnyho tím následne pomocou špeciálneho softvéru analyzoval prapodivné zvuky vo videu a zistil, že zvuk pretransformovaný do textu v istej chvíli hovorí: “Si už takmer mŕtvy.”

Tieto zistenia samozrejme zaujali ľudí po celom svete a video tak bolo podrobené dôklasným analýzam. Ďalším ľuďom sa zas podarilo zistiť, že vo videu sú ukryté tiež nejaké kódy, ktoré odkazujú na lokalizáciu Bieleho domu, čo je doprevádzané vetou: “Zabiť prezidenta.”

Desivé, však? Ak súhlasíte s tým, že áno, pravdepodobne vás nepoteší ani ďalšie zistenie. Do dnešného dňa sa síce nevie, kto za týmto creepy videom stojí, no zato sa podarilo zistiť, že toto opustené stavenisko sa nachádza neďaleko nás, a to v susednom Poľsku…

Čo si o videu myslíte vy? Pozrite si ho a dajte nám vedieť…

Pozri aj: Je ako z hororu. Toto video, na ktorom sa začala bábika sama hýbať, desí ľudí po celom svete

scooplify
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)