Henrieta Balázsová / /
Nostradamus, vlastným menom Michel De Nostredame, bol prorokom, o ktorom počul už pravdepodobne každý.

Michel De Nostredame sa narodil v roku 1503 vo Francúzsku. Bol lekárom a astrológom, no najviac zo všetkého ho preslávili jeho podivné a desivé predpovede budúcnosti. Čo je na nich najpodivnejšie a najdesivejšie je to, že mnohé z nich naozaj vyšli. 

Prvé proroctvo, ktoré Nostradamus vyhlásil, je z roku1538. Nostradamus vtedy stretol mnícha so stádom svíň a oslovil ho „vaša svätosť“. Mníchom nebol nik iný, ako Pereti Felice, ktorý sa o pol storočia neskôr stal pápežom, známym pod menom Sixtus V.

Nostradama však neskôr preslávilo až proroctvo o smrti kráľa Henricha II.: „Mladý lev premôže starého na bojovom poli v osobnom súboji: Prepichne oči v zlatej klietke, dve zranenia v jednom, potom zomrie krutou smrťou.“

Po smrti kráľa bolo toto štvorveršie považované za veľmi výstižné a zrozumiteľné. Henrich II., ktorý mal symbol leva vo svojom osobnom erbe, sa totiž zúčastnil rytierskeho zápasu s veliteľom gardy na turnaji usporiadanom na počesť svadby jeho dcéry s Filipom II. Španielskym.

Montgomeryho kopija sa pri súboji zlomila, jej úlomok kráľa poranil na krku, ale väčšia časť kopije mu prenikla pozlátenou mriežkou brnenia do oka a prenikla až do mozgu. Utrpenie kráľa nakoniec po desiatich dňoch ukončila smrť.

yourtango.com

Nostradamus však vyslovil mnoho ďalších proroctiev, ktoré sa o desiatky či stovky rokov ukázali ako pravdivé. Za všetky spomeňme napríklad:

  • Veľký požiar Londýna z roku 1966,
  • Veľký požiar v Chicagu z roku 1871
  • 2. svetovú vojnu
  • Zhodenie atómových bômb na Hirošimu a Nagasaki
  • Prvé pristátie človeka na Mesiaci v roku 1969
  • Pád Dvojičiek 11. septembra 2001

Nostradamove predpovede pre rok 2018 nie sú celkom jasné, no zato sú veľmi desivé. Nostradamus totiž predpokladal, že v tomto roku svetové mocnosti rozpútajú 3. svetovú vojnu, ktorá bude trvať až 27 rokov.

Bol tiež presvedčený o tom, že táto vojna bude mať pre našu planétu katastrofálne následky, nakoľko sa počas nej použijú aj jadrové bomby.

pixabay.com

Samozrejme, pri väčšine Nostradamových predpovedí ide o proroctvá, pri ktorých by sme boli najradšej, keby sa nenaplnili. Rovnako je tomu aj teraz. Dobrou správou je, že mnohé z jeho proroctiev sa naozaj doteraz nenaplnili.

Skúmaním jeho spisov sa zaoberalo mnoho odborníkov, no tí skeptickí sú presvedčení o tom, že v tomto prípade ide len o dezinterpretáciu Nostradamovej predpovede, ktorá vznikla zlým prekladom a nesprávnym doplnením slov, ktoré ostali po stáročiach rozmazané.

Čo si myslíte o Nostradamových predpovediach vy?

Pozri aj: Prekognitívne snívanie: Je časté, no ľudia sa o ňom boja hovoriť. Vo svojich snoch totiž vidia budúcnosť

scooplifywikipedia
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)