Inteligencia. Prekliatie či požehnanie?

Prítomnosť oddaného a milujúceho partnera, skvelý rodinný život a úspešná kariéra nemusia stačiť inteligentnej duši ako ochrana pred smútkom a melanchóliou. Prinášame vám zoznam 6 najpravdepodobnejších dôvodov, prečo sa šťastie vyhýba inteligentným ľuďom.

Sú obeťou prehnaného analyzovania

pierreduplessis.co.za
pierreduplessis.co.za

Čo to znamená? Ľudia s vysokým IQ majú tendencie do špiku kosti rozoberať, resp. analyzovať všetko, čo sa okolo nich vyskytne. Príliš veľa rozmýšľania vo vás vyvoláva závery, ktoré vás vedia otráviť a frustrovať. A napriek tomu, že vás ťahajú dole, stále len premýšľate a premýšľate. Schopnosť analyzovať je skvelá vec, ale tiež je pravdou, že sa nemusíme sústrediť na úplne všetko okolo nás, a zamestnávať svoju myseľ negatívnymi myšlienkami. Musíte sa naučiť ignorovať, vtedy vás trochu osvieti a budete šťastní.

Všetko chcú spájať so svojimi vysokými štandardmi

Vysoko inteligentní ľudia majú často nastavené svoje štandardy vysoko a sú si istí v tom, čo chcú. Čokoľvek, čo je pod hranicou ich ideálov ich neuspokojí, a tak je oveľa ťažšie splniť ich priania a dosiahnuť šťastie. Fakt je ale taký, že nikto nikdy nedostane v živote všetko, čo chce. A keď inteligentný človek objaví skutočnú realitu, zažije úplné sklamanie.

Inteligentní ľudia sami seba posudzujú príliš tvrdo

Toto sa netýka len toho, čo sa darí, prípadne nedarí priamo týmto ľuďom, ale aj toho, čo sa deje okolo nich. Častokrát sa rovnako vracajú ku svojím chybám z minulosti a porovnávajú ich so svojím aktuálnym správaním. Mnohokrát sa obviňujú len tak, pre nič, za nič, aj keď to nie je ich zámerom.

Kladú si vysoké ciele

linkedin.com
linkedin.com

Nedokážu sa uspokojiť s tým, čo v živote majú, pretože ich vysoké IQ im našepkáva, že môžu snívať o väčších veciach, o hlbšom zmysle. Mnoho z nich sa nechá svojou predstavivosťou uniesť tak ďaleko, že nedokážu vnímať skutočné veci a hodnoty vo svojich životoch. Bežné veci bežného života im nepostačujú, a preto neustále hľadajú niečo výnimočné. To ale, samozrejme, neexistuje. Myslíte si, že táto planéta nie je vaším skutočným bydliskom a mali by ste žiť v inej ére? Ak nie ste schopní prijať realitu a svet, v ktorom žijete, len sotva sa naučíte byť šťastným.

Nikto ich nedocení, alebo nevedie s nimi zmysluplné konverzácie

Všetci túžime, aby sme v živote našli pochopenie, no inteligentní ľudia sotva v živote nájdu niekoho, kto im porozumie. Ak máme okolo seba ľudí plných porozumenia, polovica nášho stresu zaniká. Neexistuje nič viac, ako to, že môžete viesť zmysluplnú konverzáciu so svojou spriaznenou dušou. A nezáleží ani na téme. Inteligentní ľudia sa cítia nepochopení a osamelí, pretože nik nedokáže porozumieť hĺbke ich schopnosti analyzovania, ktoré spomíname v bode 1. Vedci však dokázali, že múdri ľudia sa nepotrebujú socializovať toľko, ako tí s priemerným IQ, aby boli šťastní.

U múdrych ľudí sa často vyskytnú psychické problémy

articles4health.com
articles4health.com

Už mnoho štúdií dokázalo, že inteligentní ľudia sú spojení s psychickými poruchami, akými sú napríklad spoločenská úzkosť, prípadne bipolárna porucha. Samozrejme, nie všetci inteligenti musia mať zákonite nejakú poruchu, ale tí, ktorí do toho nespadnú sa nevyhnú minimálne depresiám z ich prílišného premýšľania o veciach. Pri takejto každodennej analýze sa nevyhnete premýšľaniu o živote a smrti. Dúmate o svojej existencii, prehodnocujete svoj život. A toto vás robí smutnými. A vlastne kvôli nijakému špeciálnemu dôvodu.

Pozri aj: TÝCHTO 11 VLASTNOSTÍ MAJÚ VYSOKO INTELIGENTNÍ ĽUDIA. MÁTE ICH AJ VY?

psych.sk, (Romana Dorotovičová), themindsjournal.com
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy