Máte nejaké skúsenosti s pohotovými trefnými reakciami na urážky aj vy? Alebo skôr patríte k tým, čo po urážke doma ešte tri dni rozmýšľajú o tom, čo mali povedať, aby sa ubránili?

Je viac než pravdepodobné, že ste sa ocitli minimálne raz vo svojom živote v situácii, kedy vám niekto uštedril nepeknú poznámku a vy ste tak veľmi chceli reagovať trefne, no vaša reakcia neprišla. Respektíve prišla tak tri dni po intenzívnom premýšľaní o tom, čo by bolo, keby. Vtedy by ste to vášmu oponentovi poriadne natreli. Avšak nie každý z nás disponuje schopnosťou okamžite a hlavne trefne reagovať na akúkoľvek ofenzívu nášho komunikačného partnera. V spoločnosti sa ale vyskytuje niekoľko takých talentov, ktorí nemajú absolútne žiadny problém s instantnou formuláciou slovnej nádielky pre človeka, s ktorým si vymieňame názor. V článku nájdete 15 najtrefnejších hlášok, ktoré sú tak brutálne, že budete určite radi, že ste neboli ich adresátmi.


Mal som naozaj veľmi vtipného učiteľa na hodine dizajnu, zástupca riaditeľa ho neznášal z akéhokoľvek dôvodu. Raz sme na hodine študovali prostredníctvom našich slúchadiel. Učiteľ stál nad nami s knihou a bol pripravený reagovať na naše otázky. V tom náhle vošiel zástupca riaditeľa so slovami: ,,Pán učiteľ, dostalo sa mi do uší, že nemáte absolútne žiadnu kontrolu nad touto triedou. To je úplne neprijateľné!“ Náš učiteľ mu venoval veľmi nonšalantný pohľad, pokojne položil knihu na stôl a trikrát nahlas zatlieskal, čo bolo naše znamenie, keď sme mali počas počúvania zvýšiť pozornosť. Len aby ste vedeli, vďaka tomu, že sme mali slúchadlá sme vôbec netušili, čo tam zástupca robil. Učiteľ povedal: ,,OK, trieda, počúvajte. Mám pre vás cvičenie. Zaberie vám iba chvíľku. V prvom rade sa všetci postavte.“ Všetci sme sa naraz postavili. Pokračoval: ,,Chcem, aby ste šli všetci z tejto miestnosti na chodbu a nezávisle od toho, čo povie tento chlapík (ukázal pri tom na zástupcu riaditeľa), tam ostanete dovtedy, kým vám to nepovolím ja. Dobre, choďte!“ Všetci sme vypochodovali z miestnosti, aj keď sme boli trochu prekvapení z toho, čo sa deje. V tom učiteľ povedal: ,,Pán zástupca, priveďte ich naspäť.“ Nik z nás neustúpil a dodnes je táto spomienka obľúbeným príbehom, ktorý rozprávam.


Riaditeľ mojej strednej školy raz urazil angličtinu mojej matky (nie je Američanka). Ona sa len slušne za mix prízvukov ospravedlnila: ,,Prepáčte, niekedy si neuvedomujem, že miešam angličtinu s ďalšími šiestimi jazykmi. Koľkými hovoríte vy?“


Jeden chalan s nadváhou začal makať v mojej posilke – pomaly, ale isto. Raz prišiel do posilky chlapík a začal flirtovať s recepčnou, ktorá je manželka obézneho chalana. Frajer sa rozhodol nahlas opýtať, prečo je tento človek v posilňovni, keď je tučný. Recepčná mu venovala dlhý pokojný pohľad a povedala: ,,Pretože vždy keď súložíme, nútim ho zo mňa lízať čokoládovú polevu.“ Myslel som, že v ten deň umriem od smiechu.


Počul som jeden dobrý o Muhammadovi Alim. Raz, keď vraj letel, letuška ho poprosila, aby si zapol svoj pás, na čo on promtne reagoval: ,,Superman nepotrebuje žiaden pás!“ Letuška mu odvetila: ,,Superman nepotrebuje žiadne lietadlo.“


Dievča v práci si muselo založiť dioptrické okuliare, keď v tom vošiel jeden z našich stálych zákazníkov a poznamenal: ,,Mala by si si ich dať dole, vyzeráš bez nich oveľa lepšie.“ Ona v momente odpovedala: ,,…áno, aj vy bez nich vyzeráte oveľa lepšie.“ Prišlo mi to veľmi bystré.


Šialené deti mojej šibnutej kamarátky sú identické dvojčatá. Raz jedna druhej hovorí: ,,Po*eb sa, ty škaredá pi*a!“ Sestra jej odpovedala: ,,Sme dvojičky, ty sku*vená krava!“


Raz na jedného veľmi hanblivého chlapca, ktorý toho veľa nenahovorí útočilo zlomyseľné dievča, na čo učiteľka reagovala: ,,Buď k nemu milá, jedného dňa to môže byť tvoj šéf.“ Chlapec pohotovo reagoval: ,,Nie, ďakujem, nechcem byť pasák, keď vyrastiem.“


Keď som mala 17, moja mormónska matka sa rozhodla prvýkrát so mnou hovoriť o sexe. Vzala na to dva kúsky krásnej čokoládovej torty z veľmi dobrej pekárne. ,,Dcéra, toto si ty a tvoje panenstvo.“ Potom jeden z nich rozdrvila. ,,Toto si ty bez tvojho panenstva.“ Ktorý z týchto kúskov by si radšej dala svojmu budúcemu manželovi na teraz a na celú večnosť?“ Ja som vtedy nechápavo pozerala na oba kusy torty a povedala som: ,,Ale mami, veď obidva chutia rovnako.“ Moja staršia sestra tento príbeh doteraz hovorí veľmi rada.


Raz som sa jednej ženy v strednom veku vo vlaku opýtal, či si môžem požičať pero: ,,Môžem si požičať vaše pero madam?“ Na to mi ona odvetila: ,,Vieš, aké je to neslušné oslovovať  niekoho madam?“ Ja som dodal: ,,Prepáčte…sir.“


Bolo to cez obedňajšiu pauzu na strednej škole, keď jedno dieťa s veľmi nepekne zaškúlenými očami zažartovalo na konto ázijského dieťaťa. Hovoril tie tuctové veci o tom, ako Aziati nemôžu šoférovať a podobne. V tom sa ázijské dieťa ozvalo: ,,Prepáč, závidím ti, pretože keď cez cestu prechádzaš ty, nemusíš sa pozerať na obidve strany.“ Všetci umierali smiechom.

Máte podobné skúsenosti s nemiestnymi urážkami, či poznámkami a reakciami aj vy? Podeľte sa o nich s nami v komentároch.

Pozri aj: 10 strápňujúcich hlášok, ktoré povedali malé deti svojim rodičom na verejnosti

interez.sk, (Romana Dorotovičová), boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy