abcnews.go.com

Patríte aj vy k fanúšikom napätia? Týchto desať psychologických filmov vám dodá zaručenú dávku napätia od začiatku až do konca.

V súčasnosti existuje mnoho kvalitných filmov, no máloktorý z nich vás udrží v napätí od začiatku až do konca. Portál Bright Side zostavil pre čitateľov tento rebríček psychologických filmov, ktorých dej vás nenechá chladnými, práve naopak. Osudy hlavných protagonistov vás zaujímajú natoľko, že si pomaly hryziete pri obrazovke nechty.

Elle (2016)

newyorker.com
newyorker.com

Michèle je samostatná dospelá žena, ktorá má rozbehnutú skvelú kariéru. Má vyrastajúceho syna, so svojim manželom je už rozvedená a vedie vzťah s milencom. Jedného dňa sa jej ale do domu vláme neznámy muž a znásilní ju. Michèle ale, nevedno prečo, po incidente nezavolá políciu. Od tohto momentu sa jej vynárajú temné spomienky z detstva a zločinca vidí v každom človeku, ktorého stretne. Snímka ponúka pohľad na traumu ženy, jej motivácie, i neresti.

A Single Man (2009)

cinemaqueer.com
cinemaqueer.com

Ústrednou postavou filmu je George, ktorý prehodnocuje svoj život a dúma, či sa vôbec oplatí ďalej žiť po tom, ako stratí svojho partnera Jima, s ktorým bol 16 rokov. George sa snaží nájsť ešte krásy života, v čom mu pomáha aj dávna priateľka Charlotte. Film je určený všetkým, ktorí vedia, čo to je bolesť na duši, no napriek tomu sa nevdzávajú a v hĺbke svojho srdca vedia, že život je krásny.

Nocturnal Animals (2016)

fandango.com
fandango.com

Vyzerá to tak, že Susan má v živote všetko. Má vlastnú galériu, skvelého manžela. Všetko sa ale zmení, keď ju jej exmanžel požiada, aby si prečítala jeho nový román. S každou stránkou sa Susan vrhá hlbšie do minulosti, o ktorej si myslela, že sa pred ňou ukryje navždy. Snímka nás teda núti zamyslieť sa nad osudovými chybami, ktoré robíme a za naše rozhodnutia sme často nútení zaplatiť vysokú cenu.

Demolition (2015)

abcnews.go.com
abcnews.go.com

Mladý a úspešný podnikateľ sa snaží zotaviť sa z tragického úmrtia svojej ženy. Pri tomto procese však urobí niekoľko zbytočných chýb. Týmito si ničí život až do momentu, kým nestretne ženu, ktorá mu chce pomôcť. Ako to už býva zvykom, vyvinie sa medzi nimi puto.

 The Neon Demon (2016)

filmschoolrejects.com
filmschoolrejects.com

Jessie je mladé dievča, ktoré sníva o bohatstve a sláve. Odchádza preto do Los Angeles, aby dobyla svet modelingu. Za pomoci tých správnych kontaktov sa jej čoskoro podarí dostať sa na výslnie, no tento vzostup však sprevádza mnoho negatívnych faktorov. Film je plný krutosti, ega a poškodeného zmýšľania. Snímka poukazuje na to, že všetci máme v sebe zakódované aj takéto vlastnosti.

The Invitation (2015)

youtube.com
youtube.com

Will príde na večierok, na ktorý ho pozvala jeho exmanželka. No čoskoro zistí, že ostatní pozvaní hostia majú spoločné tajomstvo, resp. plán, ktorého súčasťou je aj on. Vzrušujúci thriller vás donúti dej doslova hĺtať plnými dúškami a môžete sa tešiť na skutočne nečakané finále.

Collateral Beauty (2016)

bustle.com
bustle.com

Tento vskutku dojímavý film ponúka divákom príbeh muža, ktorého posledne zastihla obrovská tragédia, z ktorej sa nevie dostať. Jeho kolegovia sa mu snažia pomôcť a vymyslia skvelý plán. Nie všetko sa však odohráva podľa ich očakávaní, a tak vo vás film zanechá určite nielen vyrovnanosť, ale aj smútok. Okrem emóciami nabitého príbehu sa film oplatí vidieť kvôli hviezdnemu obsadeniu.

Juste la fin du monde (2016)

culturebox.com
culturebox.com

Louis prichádza po 12 rokoch naspäť domov, no musí svojej rodine zdeliť, že z jeho tela uberá život zákerná choroba. Je toho toľko na opýtanie sa, toľko na rozprávanie, avšak slová akoby ostávali zaseknuté v krku. V tejto trpkej psychologickej dráme sa miešajú pocity neporozumenia, nostalgie, sklamania, samoty a bolesti.

The Railway Man (Koľaje osudu, 2013)

observer.com
observer.com

Centrom pozornosti tejto snímky je Eric Lomax, britský úradník, ktorý počas 2. svetovej vojny padol do zajatia japonskej armády. Eric sa retrospektívne vracia ku všetkým hrôzam, ktoré počas svojho zajatia prežil. Jeho tortúru mal na starosti hlavne jeden muž, ktorý stále Erica straší v jeho snoch. Eric sa rozhodne muža po rokoch vyhľadať. Film má nečakaný záver.

The Diary of a Teenage Girl (2015)

flicknation.net
flicknation.net

V skratke – film hovorí príbeh mladej dievčiny, ktorá pred svojou matkou tají vzťah. A nie je to obyčajný vzťah. Mladá dievčina si totiž začala s priateľom svojej matky.

Pozri aj: 15 strhujúcich filmov, ktoré vám ukážu svet z celkom novej perspektívy

interez.sk, (Romana Dorotovičová)
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )