Príbehy odohrávajúce sa na opustených ostrovoch, či na mimozemských miestach. Ktoré miesta našej planéty sú využívané na nakrúcanie takýchto filmov?

Je viac než pravdepodobné, že ani vy ste netušili o tom, že váš obľúbený film bol natočený na inom mieste, ako ste si mysleli. Existujú mnohé miesta, ktoré vyzerajú napríklad mimozemsky, a preto sa režiséri rozhodli vybrať si ich za miesto nakrúcania ich sci-fi filmu. Rovnako sú na tomto svete aj miesta, ktoré vedia dokonale suplovať mesto, akým je napríklad New York. Vedeli ste, že množstvo filmov nebolo nakrútené vo „veľkom jablku“, ale v mestách Toronto a Montreal? Pozrite sa na nasledujúce známe filmy a miesta, kde boli natočené v skutočnosti.

Star Wars – Spojené Arabské Emiráty, Tunisko

Scény zo siedmeho dielu série Star Wars: Sila sa prebúdza (The Force Awakens), ktoré sa odohrávali na planéte Jakku, boli v skutočnosti natáčané na nehostinnej púšti Spojených Arabských Emirátov. Pre nadšencov starších častí série máme aj ďalšiu zaujímavosť. V Tunisku, neďaleko mesta Matmata nájdete miesto, kde vo filme žil ako dieťa sám Luke Skywalker. Dnes tu stojí hotel, alebo skôr penzión, kde môžete stráviť noc len za približne 17 euro.

IMPACT-11 A2-7
dailymail.co.uk
dailymail.co.uk
dailymail.co.uk
amatimmobiliaris.com
amatimmobiliaris.com

Hry o život – Severná Karolína

Severná Karolína a jej okolité lesy boli použité aj pri natáčaní sérii filmov o Katniss Everdeenovej, Hry o život. Na natáčanie bolo totiž potrebné prostredie hôr a lesov a tvorcom najviac vyhovovala oblasť pri meste Black Mountain. Okrem toho našli v Severnej Karolíne aj perfektné miesto, ktoré presne vystihovalo atmosféru domova hlavnej hrdinky. Malé opustené mestečko duchov, v ktorom nikto nežije od 70. rokov minulého storočia.

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk
robbinshangout.com
robbinshangout.com

Game of Thrones

Jeden z najsledovanejších, ak nie najsledovanejší seriál súčastnosti, Game Of Thrones, sa natáča hneď na niekoľkých miestach. Kto videl aspoň jednu časť rozumie, prečo je vlastne tomu tak. Kde teda začať? Iron Islands (Železné ostrovy) nájdete v Severnom Írsku, kde sa natáčajú aj scény z Winterfellu. V Maroku nájdete Pentos, v Chorvátsku zas Bravos. Na Jadranskom poloostrove leží aj King’s Landing a to v historickej časti mesta Dubrovník. Väčšina scén zo severu vzniká, kde inde ako na Islande. No a Dorn? Luxusný Dornský palác môžete obdivovať v španielskej Seville.

miesta-filmy-3
gameofthrones.wikia.com
miesta-filmy-4
pinterest.com
miesta-filmy-5
vinepair.com

Avatar – „Levitujúce vrchy“ Tianzi

Film Avatar z roku 2009 bol pre svet kinematografie prelomový. Išlo hádam o jeden z prvých 3D filmov vysielaných po celom svete, ktorý prilákal do kín obrovské množstvá ľudí. Ak ste tento film videli, potom zrejme viete, že sa asi nenatáčal vlastne nikde inde ako na „zelenom plátne“. Režisér filmu, James Cameron, sa však pri vytváraní prostredia planéty Pandora inšpiroval jedným neuveriteľným miestom na našej Zemi. Sú to „levitujúce vrchy“ Tianzi o ktorých sme vám venovali celý článok.

meros.org
meros.org

Sex v meste 2 – Maroko

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk

Osudy štyroch žien – Carrie, Samanthy, Mirandy a Charlotte si zamilovali mnohí diváci. Okrem seriálu teda vznikli aj dva celovečerné filmy, pričom príbeh druhého z nich sa odohráva v hlavnom meste Spojených Arabských Emirátov, v Abú Zabí. Krásne púštne scenérie však nepochádzajú z Emirátov, ale z Maroka.

Stroskotanec – Fidži

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk

Famózny výkon a príbeh Toma Hanksa, ktorý bol vďaka stvárneniu ústrednej postavy tejto snímky nominovaný na Oscara v nás síce vyvoláva pocit, že je stroskotancom na opustenom ostrove, v skutočnosti sa však Tom zhováral so svojou volejbalovou loptou na ostrovoch Mamanuca na Fidži.

Harry Potter 1,2 – Anglicko

Ktoré dieťa 90-tich rokov nesnívalo o tom, že raz dostane list s pozvánkou na štúdium do Rokfortu. Ak by ste hľadali ten pôvodný Rokfort, ktorý sa nakoniec objavil v prvých 2 filmoch o najslávnejšom čarodejníkovi všetkých čias, museli by ste zavítať do Anglicka. Ten pravý Rokfort je totiž v skutočnosti hrad Alnwick.

thevintagemagazine.com
thevintagemagazine.com

Šípková Ruženka – Nemecko

Podobne ako pri Avatarovi si ešte naposledy trošku uletíme z reality. Je jasné, že pôvodný animák o Šípkovej Ruženke z roku 1959 nebol natáčaný v Nemecku. Zámok, ktorý môžeme v tejto klasickej rozprávke vidieť, je však vernou kópiou reálneho zámku Neuschwanstein, ktorý sa nachádza v Nemecku, neďaleko mesta Füssen. Nemci ho aj preto nazývajú „rozprávkový zámok“ a súčasne je jedným z najvyhľadávanejších turistických destinácií v celej krajine.

weinerelementary.org
weinerelementary.org

The Shining – Oregon

Ak ste nevideli kultový horor s Jackom Nicholsonom v hlavnej úlohe The Shining, potom by ste si zrejme vedeli predstaviť noc v tomto hoteli pod krásnou scenériou Oregonských kopcov. Kto videl The Shining, už by asi taký odvážny nebol… Napriek tomu sa tento hotel teší bohatej návšteve. Môžete sa tu kúpať, lyžovať, relaxovať, alebo len tak pozerať horory na izbe.

seatosummit.net
seatosummit.net

Čeluste – ostrov Martha’s Vineyard

Pri tvorbe filmu Čeluste zvolil štáb veľmi dobre, keď dej situoval na fiktívny ostrov Amity. Neodradili tak žiadneho turistu od nijakej dovolenkovej destinácie. Natáčanie väčšiny filmu prebiehalo neďaleko východného pobrežia USA, na ostrove Martha’s Vineyard. Čeluste však cestovnému ruchu ostrova neublížili, možno práve naopak a to napriek tomu, že žraloky sa v tunajších vodách vyskytujú úplne bežne. Niekoľkí dokonca pobehujú aj po baseballovom ihrisku, keďže miestny baseballový tím nesie meno Martha’s Vineyard Sharks.

Alberto Fernandez Fernandez/wikipedia.org
Alberto Fernandez Fernandez/wikipedia.org

Pozri aj: Najočakávanejšie filmové novinky, na ktoré sa môžete tešiť v roku 2017

interez.sk (red.),  dailymail.co.uk, listverse.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy