boredpanda

Iste sa vám už stalo, že vám váš štvornohý miláčik ušiel ráno z domu, no večer bol naspäť. Príbeh Casseyho vás ale chytí za srdce.

Hrdinom tohto článku je psík Cassey, borderská kólia, ktorá za účelom nájdenia svojich majiteľov prešla takmer 80 kilometrov naprieč Spojeným kráľovstvom. Iste sa vám už stalo, že vám váš štvornohý miláčik ušiel ráno z domu, no večer bol naspäť. Príbeh Casseyho vás ale chytí za srdce. Cassey je príkladom toho, že oddanosť týchto zvierat veru nepozná hranice. 

Všetko to začalo tým, že sa Carole Fossette, majteľka Casseyho, začala sťahovať zo svojho domu. Svojho miláčika zverila na tento čas do opatery svojej kamarátky zo Spilsby v Lincolnshire. Casseymu sa ale u priateľky svojej majiteľky asi veľmi nepáčilo, keďže po pár dňoch ušiel bez akejkoľvek stopy. Cassey zmizol na niekoľko týždňov.

Carole si myslela, že psíkovi sa mohlo stať aj to najhoršie, no neváhala a dala pátraniu ešte šancu. Rozbehla kampaň cez Facebook. Okamžite sa jej začali ozývať ľudia z celého regiónu s hláseniami, že psíka zahliadli, no nepodarilo sa im ho chytiť. Jedného dňa však prišla šokujúca správa, po ktorej sa Carole ihneď rozplakala. Odkedy Cassey ušiel z domu Carolinej priateľky uplynuli už dva mesiace a po takejto dobe by už asi nik neveril, že znovu svojho psíka niekedy uvidí. Avšak v tomto prípade sa stal priam zázrak. Psík síce za dva mesiace stratil veľkú časť svojej váhy, no do rúk svojej priateľky sa nakoniec dostal. Pozrite sa na mapu, ktorá znázorňuje vzdialenosť, ktorú kólia prešla, aby sa dostala späť k svojej majiteľke.

boredpanda.com
boredpanda.com
boredpanda.com
boredpanda.com
boredpanda.com
boredpanda.com
boredpanda.com
boredpanda.com

Pozri aj: Tínedžeri mučili psa, zlomili mu nohy a zapálili ho. On to všetko prežil a napriek tomu stále miluje ľudí

interez.sk, (Romana Dorotovičová), boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy