Toto je 7 vecí, ktoré citliví a empatickí ľudia naozaj nerobia.

Možno budete súhlasiť s tým, že žijeme v dobe, kedy sa na emočnú inteligenciu zabúda. Ľudom veľakrát chýba citlivosť a schopnosť vcítiť sa do pocitov toho druhého. Vznikajú tak mnohé konflikty a sklamania, ktoré za sebou zanechávajú zničené vzťahy. Ako tomu predísť? Skúste sa napríklad vyvarovať týmto 7 veciam. Ľudia s vysokou emočnou inteligenciou ich totiž nerobia.

#1: Nehádžu zodpovednosť za svoje pocity na niekoho iného

Samozrejme, niekedy vás môže niekto poriadne naštvať alebo zarmútiť. Skúste si však v týchto situáciách uvedomiť, že emočnými odpoveďami, akými sú hnev alebo smútok škodíte len sami sebe a situáciu to už aj tak nevyrieši. Prevezmite zodpovednosť za svoje pocity a povedzte si, že nikto vám za negatívne emócie nestojí.

#2: Nemajú žiadne predsudky o šťastí

Určite ste už niekedy počuli niekoho hovoriť vety typu: „Veď dobre už raz bolo“, alebo „Mňa šťastie nestretne už nikdy“. A možno ste ich niekedy povedali aj vy sami. Musíte však uveriť tomu, že šťastie je nekonečnou a nevyčerpateľnou veličinou. Môžete ho mať kedykoľvek a koľkokoľvek. Jediné, čo musíte spraviť, je uveriť tomu, že niekde na vás naozaj čaká.

pexels.com

#3: Neboja sa strachu

Ľudia s vysokou emočnou inteligenciou sa strachu neboja, pretože vedia, že je úplne prirodzenou emóciou, na ktorej nie je nič zlé. Ak vás nejaká situácia vystraší alebo z niečoho máte obavy, ostaňte v pokoji. Je to prirodzená „obranná“ reakcia organizmu, ktorou reaguje na zmenu. Vôbec nemusíte byť nebojácni, buďte však odvážni.

#4: Nepletú si „dojmy s pojmami“

Ľudia s vysokou emočnou inteligenciou vedia, že emócie sú len reakciami na istú situáciu, nie jej reálny odraz. Určite ste už napríklad zažili situáciu, kedy ste na niečo reagovali inak, ako by ste na to reagovali napríklad včera alebo zajtra. Sme jednoducho ľudia a naše nálady sa menia. Pokúste sa preto vždy všetko riešiť s chladnou hlavou.

#5: Nemyslia si, že zlé pocity vedú k zlému životu

Nech sa budete snažiť akokoľvek, nie je možné, aby ste bol šťastní 24/7. Emočne inteligentní ľudia však vedia, že aj občasné negatívne pocity sú prirodzenou a neoddeliteľnou súčasťou života. A nikdy nezabudnite: odnikiaľ sa nedá odraziť tak vysoko, ako od dna. Snažte sa vždy vidieť pohár poloplný, nie poloprázdny, a to aj v tých najťažších chvíľach.

pixabay.com

#6: Nezbližujú sa ľahko

Možno majú menej priateľov, ale zato sú skutoční. Emočne inteligentní ľudia nepotrebujú mať 4 000 priateľov na Facebooku a 15 000 followerov na Instagrame. Úplne im postačí, ak majú 2 alebo 3 priateľov, ktorým môžu zavolať aj o polnoci.

#7: Nedovolia svojim negatívnym myšlienkam, aby ich ovládli

Niekedy jednoducho prídu. Pohltia celú vašu myseľ možno na pár hodín, možno na celý deň, možno na niekoľko dní. Väčšinou im však dokážete povedať STOP a ovládnuť ich, nakoľko viete, ako veľmi by vám dokázali ublížiť.

Pozri aj: 4 ZNAKY TOHO, ŽE VAŠA EMOCIONÁLNA INTELIGENCIA JE NAOZAJ VYSOKÁ

iheartintelligence
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy