Henrieta Balázsová / /
Tiež vás často prepadne neodolateľná túžba niečo tvoriť?

Kreativita nie je vlastnosť, je to dar a je to životný štýl. Je to niečo, čo nedokážete ovládať, nakoľko “ono” to ovláda vás. Ak aj vy žijete s ňou a pre ňu, určite vám bude týchto 12 vecí dôverne známych.

#1 Ste veľmi vnímaví

Vaše vnímanie aj tých najdrobnejších vnemov je vyvinuté naozaj výnimočne. Neustále so sebou máte poznámkový blok, pero či fotoaparát a snažíte sa zachytiť všetko, čo vás zaujme. Najviac vás však vždy fascinujú detaily, ktoré by komukoľvek inému unikli.

#2 Ste “snílkovia”

Veľkú časť dňa strávite tým, že snívate s otvorenými očami. Predstavujete si naozaj čokoľvek a tento váš “vytvorený” svet vás neuveriteľne fascinuje. Zároveň je vaším zdrojom inšpirácie pre vašu tvorbu.

pexels.com

#3 Spochybňujete status quo

Neradi prijímate veci tak, ako sú. Chcete zmeniť svet a od konformnej spoločnosti sa nejak chcete odlíšiť. Neustále hľadáte nejaké nové cesty, riešenia a nápady.

#4 Neznášate rozptýlenia

Keď vás múza úplne pohltí, neznesiete, keď vás niečo rozptýli. V týchto chvíľach potrebujete absolútne ticho a absolútny pokoj.

#5 Máte problémy s dokončovaním projektov

Ľahko a radi sa pre niečo zapálite, no vaše nadšenie zvykne relatívne rýchle opadnúť. Počiatočné štádiá nového projektu sú vždy vzrušujúce a zábavné, no časom pre vás svoje čaro stratia. Niekedy je to u vás podobne aj pri ľúbostných „aférkach“ – vzťahy vás vždy najviac bavia na začiatku, no keď opadne počiatočné vzrušenie, môžu vás omrzieť.

#6 Vidíte prepojenia úplne všade

Rôzne prepojenia a nápady vidíte aj vo veciach, ktoré prídu iným ľuďom ako úplne fádne či nudné. Na všetko sa totiž pozeráte úplne inými očami, očami umelca.

pexels.com

#7 Potrebujete samotu a estetiku

Samota vám dobíja energiu a zdroj tvorivosti. Zároveň ste však veľkým estétom, obdivujete krásu každého druhu – či už je to krása prírody, umenia či ľudí.

#8 Radi spoznávate nové veci

Milujete zážitky. Ten pocit, keď práve spoznávate niečo nové, je pre vás neopísateľný. Veľmi často ho zažívate pri cestovaní.

#9 Ste autentickí

Žijeme v spoločnosti, ktorá má za modlu úspech a peniaze, nie bohatý vnútorný život. Vy však do tejto šablóny nezapadáte a kreativita a všetko s ňou spojené je pre vás všetkým.

#10 Tvoríte v cykloch

Každý kreatívec vie, že nikto nemôže byť kreatívny 365 dní v roku. Keď “to” príde, tvoríte vkuse a veľakrát “zabudnete” aj jesť či spať. Potom zas príde obdobie sucha, kedy nedokážete vytvoriť nič. Vy však už viete, že je to úplne normálne.

pexels.com

#11 Niekedy máte problém veriť sami sebe

Ste výnimoční. To, že sa tak líšite od ostatných vás však veľakrát vedie k pochybnostiam o tom, či je to tak v poriadku. Verte, že je. Vaša kreativita je dar.

#12 Ste veľmi vášniví

Vášeň je to, čo vás definuje. Dokážete ju prejaviť nielen vo svojich dielach, ale aj vo vzťahoch. To je dôvodom, prečo sú kreatívni ľudia naozaj skvelými partnermi, aj keď to s nimi niekedy nemusí byť najľahšie.

Pozri aj: To, ako spoločnosť ničí vašu kreativitu vám ukáže tento krátky film, ktorý už videlo viac ako milión ľudí po celom svete

learning-mind
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)