Foto: Twitter (Just Stop Oil), juststopoil.org

Dve aktivistky prepílili plot, aby sa dostali na súkromné letisko Stansted, kde sa nachádzalo súkromné lietadlo speváčky.

Po tom, ako skupina Just Stop Oil „vyzdobila“ anglický Stonehenge, postriekali aj súkromné lietadlo speváčky Taylor Swift.

Článok pokračuje pod videom ↓

20. júna tohto roka sa dve aktivistky dostali na súkromné letisko Stansted na severovýchode od Londýna po tom, ako prepílili plot. Jedna z nich oranžovým práškom postriekala lietadlo.

„Naša vláda sa nestará o svoje povinnosti. Krajina je v troskách. Ty to vieš, ja viem, oni to vedia. To znamená, že je na nás, aby sme sa spojili a boli tou zmenou, ktorú potrebujeme. Potrebujeme odvážne, neignorovateľné kroky, ktoré budú konfrontovať elity z fosílnych palív. Odmietame dodržiavať systém, ktorý zabíja milióny ľudí na celom svete, a preto sme letiská vyhlásili za miesta nenásilného občianskeho odporu,“ napísala organizácia na svojom webe.

Just Stop Oil požadujú, aby sa nastupujúca vláda Spojeného kráľovstva zaviazala k spolupráci s ostatnými vládami pri ukončení ťažby a spaľovania ropy, plynu a uhlia.

„Vláda Spojeného kráľovstva sa zaviazala uzákoniť pôvodnú požiadavku Just Stop Oli – „žiadna nová ropa a plyn“. Všetci však vieme, že to nestačí. Pokračovanie v spaľovaní uhlia, ropy a plynu bude mať za následok smrť miliónov ľudí,“ povedal hovorca spoločnosti.

Uložiť článok

Najnovšie články