Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb pravidelne vykonáva štvrťročné porovnania najlacnejších produktov mobilných operátorov podľa jednotlivých produktových košov. Za posledný štvrťrok bodovali 4ka a Radosť od O2.
Regulačný úrad si posvietil na paušály aj dátové balíčky operátorov a ich ceny za posledného štvrťroka. Ponuky vybral na základe tzv. produktových košov, tie naznačujú, čo by mal balíček u jednotlivých operátorov obsahovať (koľko minút alebo dát môžete za dané obdobie minúť), a najmä, aká je ich cena. Dokopy je ich dvanásť.
Opäť dominujú 4tka a Radosť
Zároveň pripomíname, že „volania“, ktoré sú v tabuľkách uvedené, sa nerovnajú minútam. 30 volaní je totiž podľa tabuliek 50 minút, 100 volaní je 188 minút a 300 volaní je 577 minút. Taktiež nie je braná do úvahy kvalita ponúkaných služieb, napríklad signál, zákaznícky servis a podobne.

Najviac prvenstiev v jednotlivých košoch (7) získala Radosť od O2, nasledovaná 4kou od Swanu (5 víťazstiev). Je potrebné dodať, že v dvoch prípadoch sa títo operátori delili o prvenstvo, pretože ponúkali rovnako výhodné balíčky.
Na opačnom konci tabuľky sa ocitol Telekom, ktorý získal len jedno prvenstvo, no aj to bolo, už tradične, delené. Tento operátor teda samostatne ani raz nevyhral. Orange naopak ponúka najvýhodnejší paušál v dvoch košoch, z toho jedno prvenstvo si tento operátor uchmatol samostatne.

Ak sa teda pozeráte po najlacnejších paušáloch, tam kraľuje 4ka. V strednej kategórii dosiahol tento operátor taktiež veľmi dobré výsledky, no Radosť je postupne výhodnejšia. V kategórii nekonečných paušálov už dominuje Radosť a ponúka jednoznačne najvýhodnejšie služby. Je však nutné dodať, že tento operátor má výrazne obmedzenú rýchlosť internetu, a to na 10/10 Mbit/s.
Koniec lacných nákupov z Číny, clo podlieha novým pravidlám: Za to, čo kedysi stálo 5 eur, dáme dnes 15 eur
Navštívili sme vodnú nádrž, netrúfli sme si do nej ponoriť ani prst. Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze
Drew Barrymore bola ako 13-ročná závislá od drog, musela čistiť záchody. Dnes je legendou Hollywoodu
Grigorij Mesežnikov v 1 na 1: Fico sa nevyjadruje k vražde ženy. Niektorí politici živia nenávisť k ženám















Nahlásiť chybu v článku