foto: Gothal Liptovská Osada, Hotel Montfort

Počas zimných mesiacov si treba poriadne oddýchnuť, napríklad vo wellnesse.

Zimná turistická sezóna sa pomaly rozbieha a kúpaniu vo voľnej prírode je už niekoľko týždňov koniec. Ak nepatríte k ľadovým medveďom, zrejme svoje aktivity začínate transformovať napríklad na zimné športy. Nie každému sa chce ale mrznúť na svahu a mnohí by radšej relaxovali, oddýchli si a nabrali energiu povedzme v príjemnom wellness centre. Vybrali sme pre vás 11 miest zo všetkých kútov Slovenska, kde si takúto idylku môžete užiť dosýta. Prehľad vybraných wellness centier sme pre vás zoradili od západného po východné Slovensko. 

SAI Wellness Senec (pri AQUAPARKU Senec)

Kde: Senec, Bratislavský kraj

Cena: vstup do wellness na 3 hodiny od 18 €

Čo vidieť v okolí: vianočná Bratislava, vyhliadka Veľká Homoľa, hrad Červený Kameň

Web: www.saiwellness.sk

SAI Wellness Senec je súčasťou komplexu známeho pod hlavičkou AQUATHERMAL Senec. V modernom wellness môžete využiť 7 vnútorných sáun (parná sauna, soľná sauna, turecký Hammam, bambusová sauna, 2x infra sauna, sauna Ruská baňa, kde prebiehajú tradičné ruské metličkové ceremoniály), 2 vnútorné vírivky, Kneippov šľapací kúpeľ a japonskú záhradu s vonkajším ochladzovacím bazénom, vírivkou a suchou fínskou saunou. Každý deň prebiehajú v saunách aj netradičné saunové ceremoniály, vždy tretí utorok v mesiaci je Dámsky deň a v zimnej sezóne každý piatok a sobotu saunovanie až do polnoci – Wellness večer.

Foto: SAI Wellness Senec
Foto: SAI Wellness Senec
Foto: SAI Wellness Senec

Wellness Hotel Patince****

Kde: Patince, Nitriansky kraj

Cena: vstup do bazénového a saunového sveta od 12 €, wellness pobyt pre 1 osobu/2 noci od 99 €

Čo vidieť v okolí: Nádvorie Európy v Komárne, Ostrihom, Rímska pevnosť Kelemantia

Web: www.wellnesspatince.sk

Patince sú obľúbeným termálnym kúpaliskom počas letnej sezóny, no medzi slovenskú špičku patria aj počas zimných mesiacov. V bazénovom svete, ktorý využíva termálnu vodu z vlastného termálneho prameňa Hevíz, môžete počas zimy relaxovať v štyroch rôznych bazénoch či v rímskom bahennom kúpeli. V saunovom svete na vás čakajú fínska, švédska, bylinková a parná sauna. Okrem toho, hotel ponúka aj najrôznejšie masáže či zábaly.

Foto: Wellness hotel Patince
Foto: Wellness hotel Patince
Foto: Wellness hotel Patince

Bešeňová

Kde: Bešeňová, Žilinský kraj

Cena: Harmónia ticket – 3 hodiny od 13 €

Čo vidieť v okolí: Bešeňovské travertíny, vodopád Lúčky, Archeoskanzen Havránok

Web: www.besenova.com

Vodný park Bešeňová patrí v kategórii wellness centier k najznámejším stáliciam. Areál využívajúci termálny prameň ponúka počas celého roka 9 bazénov s termálnou vodou až do 39°C. Saunový svet Harmónia sa pýši veľkolepým Saunovým dómom s unikátnymi hudobnými a svetelnými efektami. Saunové rituály v tejto saune sa stávajú nezabudnuteľným zážitkom. Harmónia ponúka 6 suchých a parných sáun, ochladzovací bazén, relaxačný bazén, vírivky pod holým nebom a nové rozšírené tepidárium. Jedinečné saunové rituály, aromaterapie aj muzikoterapie sa stávajú stále viac obľúbené aj počas Nocí saunových rituálov, počas ktorých sú k dispozícii aj vnútorné bazény a relaxačný priestor Átria. Ubytovanie je možné si rezervovať v hoteli Bešeňová*** alebo v jedinečnom holistickom hoteli Galéria Thermal**** s privátnou termálnou časťou.

Foto: Vodný park Bešeňová
Foto: Vodný park Bešeňová
Foto: Vodný park Bešeňová

Village resort Hanuliak

Kde: Belá, Žilinský kraj

Cena: vstup do bazéna od 7 €, vstup do wellness od 11 €, wellness pobyt 2 noci 2 osoby od 306 €

Čo vidieť v okolí: Jánošíkové diery, hrad Strečno, Veľký a Malý Rozsutec

Web: www.resorthanuliak.sk

V príjemnom prírodnom prostredí Národného parku Malá Fatra, ponúka Village resort Hanuliak príjemný oddych a wellness centrum zdarma pre všetkých ubytovaných. Vstúpiť do luxusného bazénového a saunového sveta však môžu aj ostatní návštevníci. Nájdete tu vnútorný bazén s vodnými tryskami, vodopádom či masážnymi ležadlami. Okrem toho aj vírivku, fínsku či klasickú parnú saunu a dokonca aj kryosaunu. Pre športovejšie typy je k dispozícii 13,5 metrov vysoká lezecká stena s celkom 18 trasami rôznej náročnosti.

Foto: Village resort Hanuliak
Foto: Village resort Hanuliak
Foto: Village resort Hanuliak

Hotel Pošta

Kde: Demänovská dolina, Jasná Centrum, Žilinský kraj

Cena: vstup do wellness pre externých hostí – 20€, ubytovanie pre 2 osoby s raňajkami od 209€

Čo vidieť v okolí: lyžovanie v Jasnej, jaskyne Demänovskej doliny, Vrbické pleso

Web: www.hotelposta.sk

Boutique hotel Pošta nájdete priamo v centre lyžiarskeho strediska Jasná, preto je skvelou voľbou najmä na relax po kvalitnej lyžovačke. Jedinečný je svojím interiérom so závanom avantgardy a rôznorodosťou použitých materiálov. Wellness centrum hotela Pošta má vnútornú aj vonkajšiu časť. Nájdete v ňom masážny bazén, fínsku a parnú saunu, ale aj vonkajšiu nerezovú vírivku, kde si môžete vychutnávať pohľad na zasnežený Chopok. K tomu všetkému na vás bude čakať aj občerstvenie v podobe čerstvého ovocia.

Foto: Hotel Pošta
Foto: Hotel Pošta
Foto: Hotel Pošta

Gothal Liptovská Osada

Kde: Liptovská Osada, Žilinský kraj

Cena: vstup do bazénov a wellness – 20 €/3h, vstup do wellness 12 €/3h, ubytovanie v apartmáne od 100 €/apartmán/noc, ubytovanie v chalupe od 130 €/chalupa/noc

Čo vidieť v okolí: Vlkolínec, Brankovský vodopád, Donovaly

Web: gothal.sk

Rezort Gothal nájdete v Liptovskej Osade, v doline riečky Lúžňanka, priamo medzi Nízkymi Tatrami a Veľkou Fatrou. Okrem príjemného prírodného prostredia a možností športového vyžitia ponúka aj skvelý relax vo Vodnom svete s relaxačným, plaveckým či detským bazénom a wellness centre s troma saunami ale aj s unikátnym Floating –  bazénom so slanou vodou z Mŕtveho mora. Vďaka salinite tejto vody zažijete počas odporúčaných 15 – 30 minút absolútnu voľnosť a neopakovateľný nadnášajúci efekt.

Foto: Gothal Liptovská Osada
Foto: Gothal Liptovská Osada
Foto: Gothal Liptovská Osada

Hotel Park

Kde: Dolný Kubín, Žilinský kraj

Cena: Wellness centrum – 12 €, Wellness pobyt – 235 €/2 osoby, 2 noci

Čo vidieť v okolí: Oravský hrad, Kubínska hoľa, Oravská lesná železnica

Web:  www.cityhotelpark.sk

Hotel Park nájdete na Orave, v regióne, ktorý aj počas zimnej sezóny ponúka množstvo zaujímavých turistických atrakcií, nehovoriac o neďalekom lyžiarskom stredisku Kubínska hoľa. V samotnom dvojpodlažnom wellness centre hotela nájdete bazén s hydromasážnymi tryskami, jaccuzi či Saunový svet s tromi rôznymi typmi sáun. Pre priaznivcov aktívnejšieho odpočinku je v hoteli k dispozícii kardiofittnes, kde je možné vybiť nadbytočnú energiu.

Foto: Hotel Park
Foto: Hotel Park
Foto: Hotel Park

Kontakt Wellness hotel

Kde: Vysoké Tatry, Prešovský kraj

Cena: vstup do wellness – 20 €, wellness pobyt pre 2 osoby – 199 € /2 noci

Čo vidieť v okolí: lyžovačka v Tatrách, zimná turistika v Tatrách

Web: www.hotelkontakt.sk

Kontakt Wellness hotel je v našich veľhorách hotovým relaxačným rajom a vôbec prvým wellness hotelom na Slovensku. Vo Vitálnom svete, ktorý sa rozprestiera sa na ploche 1000 m2, tu nájdete celkom 7 sáun a oddychových miestností, 4 vírivky, jacuzzi bar a bohatý bazénový svet. Medzi miestne „špeciality“ patrí exteriérová fínska sauna so soľnou stenou, ktorá je umiestnená v drevenom zrube, ku ktorej je doplnkom ochladzovacia kaďa a vírivka priamo pod holým nebom.

Foto: Kontakt Wellness hotel
Foto: Kontakt Wellness hotel
Foto: Kontakt Wellness hotel

Hotel Montfort

Kde: Tatranská Javorina, Prešovský kraj

Cena: vstup do wellness – 15 eur/2 hodinywellness & ski pobyt pre 2 osoby – 439 €/3 noci

Čo vidieť v okolí: Prezidentský zámoček v susedstve, Bachledova dolina, drevený kostolík v Tatranskej Javorine

Web: www.hotelmontfort.sk

Hotel Montfort v krásnych Belianskych Tatrách je skutočným únikom pred uponáhľaným svetom. Hotel zaujme už na prvý pohľad atypickou oblúkovou vstupnou halou, ktorá ponúka jedinečný panoramatický výhľad na naše veľhory. V miestnom wellness centre, ktoré je pre všetkých ubytovaných hostí zdarma, nájdete relaxačný bazén,  detský bazén aj vírivku. K dispozícii je tiež 6 typov sáun vrátane napríklad tej eukalyptovej.

Foto: Hotel Montfort
Foto: Hotel Montfort
Foto: Hotel Montfort

Bardejovské kúpele

Kde: Bardejov, Prešovský kraj

Cena: vstup (bazény a saunový svet) od 12€ víkendový wellness pobyt od 134 €/osoba

Čo vidieť v okolí: Centrum Bardejova zapísané v UNESCO, Múzeum ľudovej architektúry, artikulárne kostolíky východného Slovenska

Web: www.kupele-bj.sk

Mesto Bardejov patrí medzi najznámejšie kúpeľné mestá na Slovensku. Navyše sa môže pochváliť aj krásnym a zachovalým historickým centrom zapísaným aj do Svetového dedičstva UNESCO. História miestnych kúpeľov siaha až do 15. storočia, pričom blahodárne účinky bardejovských prameňov poznali ľudia už stáročia predtým. Vo wellness centre tu nájdete relaxačný a detský bazén s mnohými atrakciami, ako napríklad hydromasážne trysky či vodné delo. Bohatý je aj saunový svet so 4 typmi sáun, tropickou a masážnou sprchou a mnohými ďalšími aktivitami.

Foto: Bardejovské kúpele
Foto: Bardejovské kúpele
Foto: Bardejovské kúpele

Bonus: Ayurvéda v Residence hotel

Kde: Donovaly, Banskobystrický kraj

Cena: ubytovanie od 135 € pre 2 osoby/noc

Čo vidieť v okolí: Park Snow Donovaly, Donovalkovo, Habakuky

Web: www.residencehotel.eu

Donovaly patria k najznámejším a najvyhľadávanejším zimným strediskám cestovného ruchu. Okrem skvelej lyžovačky však ponúka aj relax a oddych, a to na veľmi kvalitnej úrovni. Koncepcia Hotel piatich zmyslov dbá na vnímanie pobytu všetkými zmyslami, kde ostatné veci idú stranou a vaša pozornosť smeruje za hranice bežného vnímania. V Residence preto nájdete wellness centrum s nádychom Ayurvédy, ktorá predstavuje 5000 rokov staré indické učenie o harmónii zdravia tela, mysle a duše.

Foto: Hotel Residence
Foto: Hotel Residence
Foto: Hotel Residence
V spolupráci s uvedenými hotelmi a wellness centrami
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy