Foto: ladislavszabo_landscapes, mesto.modra (Instagram)

Neďaleko Bratislavy otvorili kedysi najznámejšiu vyhliadkovú vežu v okolí.

Nachádza sa v hrebeni Malých Karpát nad mestečkom Modra a je jednou z najznámejších vyhliadkových veží v okolí Bratislavy. Rozhľadňa Veľká Homoľa na 709 metrov vysokom rovnomennom vrchole bola postavená pred 17 rokmi, no pre zlý technický stav musela byť v roku 2016 uzatvorená a nakoniec aj demontovaná. Už niekoľko dní je však verejnosti prístupná celkom nová vyhliadka. 

Deviaty najvyšší vrchol Malých Karpát sa mohol vyhliadkovou vežou pýšiť už v roku 1894. V roku 2001 tu bola vybudovaná nová, tentokrát až 20 metrov vysoká veža, ktorá si rýchlo vyslúžila neoficiálny titul najznámejšej vyhliadkovej veže v okolí Bratislavy. Pre zlý technický stav však bola o 15 rokov neskôr uzatvorená a následne i demontovaná. Začalo sa s prípravou výstavby celkom novej turistickej atrakcie, ktorá je od začiatku novembra prístupná širokej verejnosti.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mesto Modra (@mesto.modra),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Марек Неупауер (@1989_markus),

Nová vyhliadková veža na vrchole Veľká Homoľa má viac-menej rovnaké parametre ako tá, na ktorú boli turisti zvyknutí pred rokmi. S pôdorysom 4,5 x 4,5 metra siaha do výšky 20,4 metra a  návštevníkom tak ponúka jedinečný výhľad na všetky svetové strany. Za dobrej viditeľnosti bude z vyhliadkovej veže možno pozorovať i východné Alpy či napríklad Pavlovské vrchy na Morave. Samozrejmosťou je pohľad na hrebeň Malých Karpát, ale i celú Podunajskú nížinu, Dolné Považie, Strážovské vrchy či Veľkú Fatru.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Beautiful Slovakia (@beautifulslovakia.sk),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ladislav Szabo (@ladislavszabo_landscapes),

Vyhliadkovú vežu na Veľkej Homoli otvorili pre verejnosť 3. novembra. Slávnostné a oficiálne otvorenie prebehne na hrebeni Malých Karpát práve dnes a to za prítomnosti vedenia bratislavskej župy a primátorov Modry aj Pezinka. Práve župa a mestá Modra a Pezinok sa totiž spoločne podieľali na financovaní výstavby novej turistickej atrakcie. Na Veľkú Homoľu môžete vystúpiť rôznymi turistickými trasami. Tou najkratšou je modro značená turistická trasa z Modry, ktorou vám to na vrchol potrvá niečo cez dve hodiny.

#cestujemdoma

Spoznávaj Slovensko a jeho krásy, podpor domácu ekonomiku a cestovný ruch.

1
Uložiť článok
Komentovať