Foto: donovalkovo.sk

Na Donovaloch vyrástlo hlavné mesto detí.

Donovaly bez pochyby patria k veľmi navštevovaným miestam. V zime tam môžete zrelaxovať na svahoch lyžiarskych centier, v lete sa zabávať s deťmi v ich hlavnom meste, Donovalkove, kde sa na chvíľu aj vaše dieťa môže cítiť ako dospelák.

Článok pokračuje pod videom ↓

V Donovalkove nájdete 17 domčekov, ktoré sú reálnou zmenšeninou skutočných domčekov zo skutočného mesta. Práve tu sa deti môžu stať kýmkoľvek chcú a vyskúšať si, aké by to bolo byť hasičom, bankárom alebo pokojne aj lekárom. Za svoje povolanie sa môžu prezliecť do autentických kostýmov. Zahrať sa môžu aj na minifarme, kde okrem zajacov, oslíkov a malých koníkov nájdu aj lamy.

donovalkovo.sk
donovalkovo.sk
donovalkovo.sk

Čo by to však bolo za mestečko bez ciest? Deti sa môžu povoziť aj na malých elektrických autách, vďaka čomu sa naučia aj základy cestnej premávky. Animátori ich naučia aj natankovať, no i potrebné veci ako napríklad čo robiť v prípade požiaru, ako separovať odpad, narábať s peniazmi či nakupovať.

donovalkovo.sk
donovalkovo.sk
donovalkovo.sk
donovalkovo.sk

Zahrať sa alebo len popustiť uzdu svojej fantázii tu môžu deti od 2 rokov, pre ktorých bude mestečko otvorené každý deň počas víkendov aj sviatkov.

Pozri aj: Na svete sú len tri, v Európe jediná. Unikátna Ochtinská aragonitová jaskyňa ponúka 140-tisíc rokov starú výzdobu, ktorá vám vyrazí dych

donovalkovo.sk

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Array

#cestujemdoma

Spoznávaj Slovensko a jeho krásy, podpor domácu ekonomiku a cestovný ruch.

Uložiť článok

Najnovšie články