Foto: Unsplash

Navštevovaný portál prichádza každoročne s rebríčkami a tipmi, kam sa v rámci Európy vybrať na výlet.

Pri objavovaní najlepších európskych destinácií naozaj nemusíme cestovať ďaleko za naše hranice. Niekoľko unikátnych miest sa nachádza veľmi blízko Slovenska a jedno z týchto miest sa dokonca môže pýšiť titulom „Európska destinácia roka.“ 

Článok pokračuje pod videom ↓

Varšava uspela v hlasovaní

Prestížny cestovateľský portál European Best Destinations (EBD) vybral na základe hlasovania destináciu roka v Európe. Po uvoľnení opatrení v súvislosti s pandémiou Covidu sa do hlasovania zapojil rekordný počet ľudí, informuje The Mayor. Takmer 700 000 hlasujúcich celkovo zo 178 krajín sveta vybralo ako destináciu roka Varšavu — hlavné mesto susedného Poľska. Podľa EBD za poľskú metropolu hlasovali predovšetkým turisti z USA, Írska, Anglicka, ale aj Austrálie. Je zaujímavé, že viac ako polovica hlasov mala pôvod mimo Európy.

Foto: Unsplash

Zaujala pokojná atmosféra, ale aj bezpečnosť

Pochopiteľne, u turistov hrá rolu pri hlasovaní hneď niekoľko faktorov. Varšava dýcha kultúrou a históriou, v meste nájdete pamiatky UNESCO, unikátne obnovené historické štvrte, ale aj moderné centrum, ktoré sa môže pýšiť jednou z najvyšších európskych budov. Okrem iného, návštevníci sa tu podľa EBD cítia bezpečne, čo je veľkou výhodou v porovnaní s Rímom či Parížom.

Foto: Unsplash

Ako ďalšie výhody uvádza portál skvelú gastronómiu, priateľské prostredie ideálne pre rodiny s deťmi, ako aj množstvo atrakcií pre mladé páry. Skúsenejší cestovatelia tiež vedia, že Varšava je pomerne ľahko a cenovo prijateľne dostupná aj v rámci dopravy, čo tiež zohráva dôležitú úlohu pri plánovaní výletu.

Foto: Unsplash

V rebríčku sú aj ďalšie metropoly blízko Slovenska

Rebríček portálu EBD poňal dokopy 20 miest, ktoré cestovatelia hlasovaním označili ako atraktívne. Čo sa týka blízkosti Slovenska, v rebríčku nájdeme Viedeň umiestnenú na výbornom 4. mieste, ale tiež Prahu, ktorá obsadila 19. miesto. Z hlasovania tak vyplýva, že pre turistov nie sú atraktívne len prímorské a teplé miesta, ale aj kultúrne a historické centrá strednej Európy. Kompletný zoznam miest nájdete na webe EBD.

Uložiť článok

Najnovšie články