Foto: Allen Police Department

Bratia Farhan a Tanvir Towhidovci po sebe zanechali na rozlúčku 11-stranový list.

Texasom nedávno otriasol šokujúci prípad. Dvaja bratia najprv vyvraždili celú svoju rodinu a následne spáchali samovraždu. V liste na rozlúčku, ktorý uverejnili prostredníctvom Instagramu uviedli, že dôvodom je aj znechutenie z toho, akým smerom sa uberá obľúbený seriál The Office.

Jedným z dôvodov bol populárny seriál

Ahojte všetci. Zabil som seba a celú svoju rodinu,“ začína svoj list na rozlúčku na Instagrame 19-ročný. Keď si jeho priatelia tento odkaz všimli, okamžite upovedomili políciu, bolo však už neskoro. Keď dorazili na miesto činu, celá rodina bola mŕtva. Dvaja bratia, Farhan a Tanvir zabili svojich rodičov, sestru Farbin, starú mamu a následne spáchali samovraždu, informuje portál All That Is Interesting.

Podľa polície sa bratia dohodli, že členov svojej rodiny zastrelia a následne skoncujú s vlastným životom. Po príčine obrovskej tragédie polícia nemusela pátrať. Bratia totiž všetko vysvetlili v 11-stranovom liste na rozlúčku, ktorý uverejnili prostredníctvom Instagramu. Bratia sa podľa listu dohodli, že si zoženú dve zbrane. Jeden z nich mal zastreliť svoju sestru (dvojča) a starú mamu, kým ten druhý mal zabiť rodičov.

V liste 19-ročný Farhan vysvetľuje, že on aj jeho brat sa už dlho trápili s depresiou. Dodal, že jeho otec robil, čo mohol, aby mu pomohol. Situácia sa však za niekoľko rokov vôbec nezmenila. Rodičia ho dokonca poslali do tábora, kde mu mali s mentálnym zdravím pomôcť a lekár mu predpísal aj lieky. Nič však nezaberalo a Farhan mal neustále nutkanie ubližovať si. Spojenca našiel vo svojom bratovi Tanvirovi.

Foto: pexels

Príliš by trpeli, tak ich radšej zabil všetkých

Bratov však okrem depresie spájal aj obľúbený seriál The Office. Práve ten mal byť podľa Farhana jeden z dôvodov, prečo sa rozhodli skoncovať so svojimi životmi. Farhan s bratom seriál sledovali až do februára tohto roka, boli však nespokojní s tým, akým smerom sa uberá. Dodal však, že život je príliš krátky a nechce o tom písať priveľa. Práve v deň, keď ich seriál znechutil najviac, sa rozhodli, že so všetkým skoncujú.

Prvotný plán bol taký, že bratia počkajú rok a svoj plán vykonajú až vtedy, ak sa im do roka nepodarí všetko zlé napraviť. Čoskoro si však uvedomili, že len zbytočne odkladajú to, k čomu aj tak napokon dôjde. Vo svojom liste Farhan píše, aké jednoduché bolo zohnať zbrane, stačilo vojsť do obchodu a kúpiť ich. Predávajúci sa údajne len opýtal, či trpí nejakým psychickým ochorením.

Farhan v liste obhajuje aj to, prečo zabil celú svoju rodinu. Údajne ich mal rád a oni boli jediný dôvod, prečo so životom neskoncoval už skôr. Došiel však k záveru, že by bola jeho rodina príliš smutná, keby zomrel. Preventívne sa teda rozhodol zabiť všetkých. Okolie nechápe, ako sa niečo takého mohlo stať. Rodina sa z Bangladéša do Texasu presťahovala pred 15 rokmi v nádeji na lepší život.

0
Uložiť článok
Komentovať