Foto: unsplash/ Picsea

Na severe Poľska sa nachádza nenápadná dedinka Miejsce Odrzanskie.

Predsa si však vyslúžila pozornosť sveta a to tým, že sa tu od roku 2010 nenarodil ani jediný chlapec. Po 10 rokoch však došlo k nečakanej zmene, v poľskej dedinke sa narodil chlapec menom Bartek.

Po 10 rokoch sa v dedine narodil chlapec

Ako informuje portál Daily Mail, v poľskej dedinke Miejsce Odrzanskie sa po 10 rokoch prvýkrát narodil chlapec. Dedinka má 300 obyvateľov a do povedomia sa dostala minulý rok, keď sa starosta Rajmund Frischko rozhodol ponúknuť odmenu rodine, do ktorej sa po 10 rokoch konečne narodí chlapec.

Dedinka bola okamžite označená za zvláštnu a od odborníkov a laikov sa začalo sypať množstvo rád. Napríklad, niektorím mladým ženám odporúčali, aby sa pred počatím potomka stravovali potravou bohatou na vápnik, iní zas odporúčali nechať pod manželskou posteľou odloženú sekeru.

Otec je považovaný za miestneho hrdinu

Po 10 mesiacoch sa starostovo želanie konečne naplnilo, po množstve dievčat sa totiž 2. mája narodil malý Bartek. Radosť je o to väčšia, že sa chlapec narodil v čase pandémie, miestni obyvatelia ho totiž vnímajú ako symbol nádeje. Narodenie chlapca považujú obyvatelia dediny za dvojnásobný zázrak. Jeho matka, Anna Milek sa totiž ocitla v ohrození života a musela podstúpiť náročnú operáciu.

Navyše, čo sa populácie týka, dedinka je na tom každým rokom horšie. Množstvo mladých žien sa v nádeji na lepší život sťahuje do väčších miest. Tie, ktoré ostávajú, však musia kvôli nedostatku mužov neraz vykonávať aj náročnejšie povolania. Otec chlapca bol preto označený za hrdinu a starosta plánuje svoje slovo dodržať. Je tak možné, že po Bartekovi bude pomenovaná napríklad niektorá z ulíc a na jeho počesť vysadia dub.

Daily Mail
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )