Foto: MovieStillsDB

Seriál Stranger Things si zamilovali mnohí. Tvorcovia prezradili, kedy sa dočkáme finále príbehu.

Štvrtej série seriálu Stranger Things sa už iste nevedia dočkať mnohí z vás. Na streamovacej platforme Netflix by mala byť odvysielaná už v máji tohto roka. Bude to však naozaj posledná séria, alebo sa dočkáme pokračovania?

Článok pokračuje pod videom ↓

Bude piata séria naozaj posledná?

Príbeh Eleven (Millie Bobby Brown), šerifa Jimma Hoppera (David Kenneth Harbour) či ďalších obľúbených postáv zo seriálu Stranger Things sa pomaly, ale isto blíži ku koncu. Ako informuje portál CNN, v lete sa dočkáme štvrtej série jedného z najpopulárnejších seriálov na Netflixe. Tvorcovia však prezradili, že celý dej definitívne uzavrú piatou sériou.

Pred 7 rokmi sme naplánovali kompletný príbeh seriálu Stranger Things. Už vtedy sme predvídali, že bude mať štyri alebo päť sérií,“ napísali tvorcovia v liste fanúšikom, ktorý uverejnili prostredníctvom Twitteru. Ukázalo sa, že štyri série budú primálo na to, aby sa podarilo príbeh uzavrieť. Pomaly, ale isto sa však blížime do finále.

Netflix okrem toho ohlásil, že štvrtá séria bude odvysielaná už toto leto a bude rozdelená na dve časti. Prvá časť bude mať svoju premiéru 27. mája. Druhá časť bude odvysielaná 1. júla. Viac ako dva roky natáčania, 800 strán scenárov, tisícky špeciálnych vizuálnych efektov, s tým všetkým sa musel štáb pri tvorbe štvrtej série popasovať. Fanúšikovia na ďalšiu sériu čakajú už od roku 2019. Zdá sa však, že to bude stáť za to.

Príbeh Stranger Things bude pokračovať

Koniec piatej série bude znamenať zároveň aj koniec určitej éry na Netflixe. Práve seriál Stranger Things pomohol Netflixu vyšvihnúť sa medzi tie najlepšie a najvyhľadávanejšie streamovacie platformy. Je to viac ako len obyčajná televízna šou. Je to kultúrna senzácia, vďaka ktorej vznikli nové videohry, zábavné parky.

Príbeh, v ktorom partia detí bojuje s príšerami z paralelného vesmíru, prvýkrát odštartoval v roku 2016. Veľmi rýchlo si však získal milióny oddaných fanúšikov. Koniec série Stranger Things bude pre Netflix bolestivou stratou, najmä teraz, keď sa na trhu objavuje množstvo nových rivalov, vrátane Disney+.

Podľa tvorcov však príbeh nikdy neskončí úplne, v istej forme bude pokračovať aj naďalej. Vo svete Stranger Things je vždy čo rozpovedať – nové záhady, nové dobrodružstvá, noví hlavní hrdinovia. Tvorcovia preto dúfajú, že fanúšikovia budú trpezliví. A my môžeme potvrdiť, že sa už teraz tešíme a sme zvedaví.