Foto: TASR - Evan Vucci

Dosluhujúci americký prezident ako majiteľ novej sociálnej siete? Vyzerá to čoraz reálnejšie.

Donald Trump nezažíva v posledných mesiacoch práve najšťastnejšie obdobie. Prehral americké voľby, nechce uznať svoju porážku a najnovšie ho zablokovali aj na populárnej sociálnej sieti.

Stalo sa tak po vtrhnutí jeho voličov do budovy Kapitolu ešte minulý týždeň, kde práve prebiehalo rokovanie kongresmanov o potvrdení víťazstva Joea Bidena. Trump toto ich konanie nielenže neodsúdil, ale dokonca viacerými príspevkami priamo podporoval. Ako uvádza portál Unilad, práve to je dôvod permanentného zablokovania na Twitteri, ku ktorému došlo 8. januára.

„Po dôkladnom preverení posledných tweetov od účtu @realDonaldTrump a kontextu okolo nich sme sa ho rozhodli permanentne zablokovať kvôli riziku podnecovania ďalšieho násilia,“ znie oficiálne vyjadrenie jednej z najpopulárnejších sociálnych sietí v USA.

Nová sociálna sieť?

74-ročný Trump si však aj po tejto skúsenosti našiel ďalšiu cestu na Twitter. Stačilo sa mu prihlásiť do svojho druhého konta, tieto príspevky ale boli taktiež krátko na zmazané. Ešte predtým sa však nechal počuť, že mu vzali slobodu prejavu a zamestnanci pri odstraňovaní prezidentského účtu spolupracovali s demokratmi.

Foto: TASR – John Minchillo

Poznamenal, že preveruje možnosti okolo založenia vlastnej sociálnej siete, k čomu by mohlo dôjsť niekedy v „blízkej budúcnosti“. Údajne komunikuje aj s ostatnými stránkami, ktoré ale bližšie nešpecifikoval. Má ísť o platformu radikálnej ľavice, kde by sa títo ľudia mohli slobodne vyjadrovať.

Sledujúc 45. prezidenta Spojených štátov amerických a jeho posledné kroky, by Trump podľa viacerých renomovaných odborníkov zrejme potreboval psychiatrické vyšetrenie. Jeho účet mal, ešte predtým než bol odstránený, skoro 90 miliónov sledovateľov. Toto číslo predstavuje skoro polovicu všetkých denných používateľov Twitteru.

Hovorí sa aj o Trump TV

Donald Trump si chcel podľa NBCNews založiť vlastnú televíziu ešte po voľbách v roku 2016, no nestalo sa tak. Teraz ale odchádza z Bieleho domu a údajne sa vrátil k tomuto plánu. Ako dôvod uvádza zaujatosť ostatných médií. Presne sa síce ešte nevie, čo bude tento kanál ponúkať, no prevažne by malo ísť o správy. Ako však poznáme Trumpa, nič nie je nemožné.

Trump nebude na inaugurácii

Inaugurácia nového prezidenta Joea Bidena sa uskutoční 20. januára 2020, no ten súčasný sa už stihol vyjadriť, že sa jej nezúčastní, uvádza TASR. Pôjde tak o historickú udalosť, ktorá sa v amerických dejinách nestala vyše 150 rokov.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )