Víťazom ankety o názov nového bratislavského mosta sa stal Lužný most. Na sociálnej sieti to oznámil minister dopravy Andrej Doležal. Tvrdí, že vyhral kvalitný názov, ktorý v troch kolách získal celkovo viac ako 50.000 hlasov. Lužný most v rozhodujúcom finále zdolal Jarovský most v pomere 69 % verzus 31 %.
„Som rád, že voľba vyvolala verejnú diskusiu a z nej vzišiel spravodlivý víťaz. Názov navrhol v diskusii Milan Csaplár, podľa ktorého reflektuje vzácne územie Lužných lesov, akých v Európe nie je veľa. Unikátne prírodné územie poskytuje útočisko pre pestrú škálu fauny i flóry,“ priblížil na sociálnej sieti Doležal, podľa ktorého v ankete zaregistrovali viac ako 100 000 hlasov.

Skonštatoval, že do začiatku ankety sa o tejto téme rozprávali aj so zástupcami samospráv a obcí. „Aby sme splnili aj všetky zákonné náležitosti, meno mosta by ešte mali potvrdiť aj hlasovaním príslušní miestni poslanci a poslanci mestského zastupiteľstva v Bratislave,“ podotkol minister.
Bratislava by už budúci rok mala mať v poradí šiesty most. Ten je súčasťou nultého obchvatu D4 a prepája dve veľké časti Dunajského súmostia – hlavný most a východné predmostie na rozostavanom úseku diaľnice Bratislava, Jarovce – Ivanka, sever.
Budete mať s nimi dokonalého Valentína: 10 skvelých romantických filmov, ktoré si užijú ženy aj muži
Brutálna mučiaca technika, ktorá fyzicky neublížila: Nahej obeti v plienke odopierali spánok aj 180 hodín
Prezidentský palác zverejňuje informácie o zamestnancoch: Nie je to dobrý nápad, hovorí bezpečnostný analytik
Slovensko je hladné po diskontoch, do apríla pribudnú ďalšie štyri predajne. Šéfa Woolworthu náš trh neprekvapil
Marek cestuje po svete na motorke: V mnohých moslimských krajinách žijú skvelí ľudia. V Iraku sme nemuseli minúť ani cent
Pil fľašu vodky denne, pri vpichovaní steroidov kričal, že miluje drogy. Robbie Williams bol pre ľudí iba zlý vtip
Skupinu Brat za Brata netreba podceňovať: Ak sa zmení vláda, bude prioritne rozpracovaná, vraví Bátor











Nahlásiť chybu v článku