Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Na Slovensku registrujeme z PCR testov celkovo 346 149 pozitívnych prípadov koronavírusu.

Prostredníctvom RT-PCR testov odhalili vo štvrtok (18. 3.) na Slovensku 1 679 nových prípadov ochorenia COVID-19, vykonalo sa 6 655 PCR testov. Počet úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom sa zvýšil o 80. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Spolu laboratóriá už na ochorenie otestovali 2 242 544 vzoriek. Ide o počet vzoriek z PCR testov. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus je 8 894. Zvýšil sa aj počet zaočkovaných osôb, momentálne ich je 488 134.

Zákaz vycestovať do zahraničia na dovolenku má platiť od soboty

Zákaz vycestovať do zahraničia s cieľom rekreácie má platiť od soboty (20. 3.). Uviedol to pre TASR hovorca Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Ivan Rudolf.

“Rozhodnutie zákazu vycestovať do zahraničia s cieľom rekreácie prijala vláda SR, na základe odporúčania pandemickej komisie. Opatrenie má platiť od prijatia predĺženia núdzového stavu, t. j. od soboty,” priblížil pre TASR Rudolf. Toto opatrenie je reakciou na nepriaznivú pandemickú situáciu nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Rezort dopravy zároveň podotkol, že vrátenie peňazí za už uhradené zálohy klientov cestovných kancelárií má v rámci ochrany spotrebiteľa riešiť Ministerstvo hospodárstva (MH) SR podľa zákona o zájazdoch. Kompenzácia ušlého zisku cestoviek pre obmedzenie podnikania na základe rozhodnutia vlády, ktorým sa zakazuje cestovanie do zahraničia s cieľom rekreácie, bude opäť súčasťou schémy pomoci. “Predpokladáme, že bude nutné vo veľmi krátkom čase zvýšiť balík prostriedkov na tento účel,” dodalo MDV.

Obmedzenie zahraničných dovoleniek avizoval v stredu (17. 3.) minister financií Eduard Heger (OĽANO), dočasne poverený riadením Ministerstva zdravotníctva SR. Ide o jedno z vládnych opatrení, ktoré má podľa Hegera zamedziť neférovosti, keďže aktuálne nie je možné nedôvodne cestovať medzi okresmi.

0
Uložiť článok
Komentovať