foto: TASR - Michal Svítok

Na území našej krajiny tak registrujeme 1503 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

Vo štvrtok na ochorenie Covid-19 otestovali 2 751 ľudí, jeden test bol pozitívny. Na webe covid-19.nczisk.sk o tom informovalo Národné centrum zdravotníckych informácií. Na Slovensku je tak 1 503 pozitívne testovaných ľudí na toto ochorenie. Laboratóriá doteraz otestovali takmer 155-tisíc vzoriek.

Chorobe šiesty deň nepodľahol žiadny pacient. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na Covid-19 tak zostáva na 28. Z ochorenia sa zotavilo ďalších 11 ľudí, spolu je už 1 256 vyliečených pacientov. Na Slovensku tak zostáva 219 aktívnych prípadov.

Permanentný krízový štáb informoval na korona.gov.sk, že počet hospitalizovaných pacientov klesol o 12, momentálne je ich 76. U 12 ľudí bolo ochorenie potvrdené. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú dve osoby, umelú pľúcnu ventiláciu ôsmy deň nepotrebuje žiadny pacient. Kĺzavý medián má stále hodnotu jedna. Nový prípad potvrdili v Prešovskom kraji.

Maďarsko začalo vyvíjať vlastnú vakcínu proti novému druhu koronavírusu

Debrecínska univerzita v spolupráci s maďarským Národným centrom zdravia a rezortom ľudských zdrojov začala vyvíjať vakcínu proti novému druhu koronavírusu. Informovala o tom vo štvrtok agentúra MTI.

K vývoju vakcíny použijú izolovaný vírus SARS-CoV-2 od 30 až 40 nakazených. V prvej fáze vyberú kmene vírusu potrebné k vývoju vakcíny a následne budú testovať najvhodnejšie bunkové kultúry. Potom bude nasledovať skúmanie účinnosti a napokon testovanie na zvieratách. Názory na to, kedy by mohla byť vakcína k dispozícii, sa rôznia. Je však zrejmé, že to nebude ešte tento rok, uviedol server Index.hu.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )