Foto: Profimedia

Tieto magické vianočné trhy vás prekvapia svojou špecifickou atmosférou.

Koniec novembra a hlavne december je proste čas v roku, ktorý patrí vianočným sviatkom a predovšetkým vianočným trhom. V rámci Európy sa neustále tvoria rebríčky o tých najkrajších či najdrahších, no zároveň existujú aj také, ktoré očaria svojou atmosférou, no zároveň ste o nich nikdy nepočuli. 

Tie najkrajšie vianočné trhy sa dajú nájsť aj neďaleko Slovenska, napríklad vo Viedni, Budapešti, Prahe či Krakove. Pred zimou aj počas nej vznikajú často nové rebríčky o tom, kde je to najkrajšie, najlacnejšie či najdrahšie, najočarujúcejšie a podobne.

Foto: Profimedia

Sociálnymi sieťami sa však šíria videá o mieste, o ktorom väčšina z nás pravdepodobne ešte nikdy nepočula. Oblasť Schwarzwaldu, teda Čierneho lesa, nie je známa len preto, že tam pramení rieka Dunaj. Miesto na juhu Nemecka je populárne aj vďaka vianočným trhom, ktoré sa nachádzajú okolo obce Breitnau neďaleko Freiburgu.

Legendárne trhy pod mostom

Ikonické desiatky stánkov sa nachádzajú priamo pod vysokým železničným mostom v rokline s názvom Ravennaschlucht, ktorá patrí k vychyteným miestam na turistiku v okolí južného Nemecka. Most sa týči vo výške 37 metrov, pričom práve prostredie osvetleného viaduktu a tiesňavy pri rokline dodáva stánkom a vianočnej atmosfére skutočne inú dimenziu.

V posledných rokoch sa táto atrakcia stala tiež veľmi populárnym miestom pre tých, ktorí na sociálne siete doslova naháňajú výhľady a špeciálne miesta, o ktorých človek možno nikdy predtým ani nepočul. Výhodou pre mnohých Slovákov je, že tieto výnimočné trhy sú skutočne na skok v prípade, že pracujete v danej časti Nemecka, respektíve v neďalekom Rakúsku.

Trhy sa na tomto mieste konajú od roku 2010, no pozor na ich otváracie hodiny. Tým, že nejde o rušné centrum mesta, ale o mierne vzdialenejšiu atrakciu, trhy sú otvorené len v nedeľu od 14:00 do 20:00. V prípade, že máte záujem ich navštíviť, šancu tak máte ešte 10. a 17. decembra.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články