Ilustračná foto: Pixabay

Fanúšikovia Apple sa už teraz tešia na predstavenie nových iPhonov 12.

Predstavenie nových iPhonov vzdy sprevádzajú mnohé dohady a nové oficiálne či neoficiálne informácie. A čím sa viac blíži predstavenie nových modelov, tým je týchto správ viac. 

Upozorňujeme, že tieto správy nemusia v konečnom dôsledku odrážať realitu, aj keď mnohé informácie pochádzajú od analytikov a užívateľov, ktorých informácie sa napokon pri starších modeloch ukázali ako pravdivé.

Bez nabíjačky

Aj keď to pôvodne vyzeralo ako šialený nápad, teraz je táto teória bližšie k realite. Ako píše web Svet Apple, renomovaný analytik Ming-Chi Kuo a známy leaker L0vetodream tvrdia, že iPhone 12 nebude mať v balení nabíjačku a k dispozícií má byť iba napájací USB-C kábel. Okrem neho by ste v balení tiež nemali nájsť sluchadlá EarPods.

Ilustračná foto: Pixabay

Päť modelov so záčínajúcou cenou 549 dolárov

Apple údajne pripravuje aj 4G verziu modelu iPhone 12 s 5,4 palcovým displejom a cenovkou iba 549 dolárov, informuje o tom web Touch IT.  Ďalší, v podstate totožný model, ale s 5G verziou bude mať cenu 649 dolárov. Model so 6,1 palcovým displejom bude mať cenu 749 dolárov, 6,1 Pro verzia s tromi fotoaparátmi bude mať cenu 999 dolárov a Pro Max verzia až 1 099 dolárov. Tieto ceny však môžu byť v Európe odlišné a spravidla vyššie a, samozrejme, môžu sa ešte zmeniť.

Pro s 4K a 240 fps video

Portál Svet Apple tiež informuje, že leaker Max Weinbach preskúmal zdrojový kód iOS 14 beta 1 a našiel v ňom informácie o tom, že bude sprístupnené 4K video pre spomalené zábery pri 120 fps a 240 fps. Dnešné iPhony majú pri FullHD a 4K maximálnu podporu 60 fps.

Pro model by mal mať procesor Apple A14 Biononic a 6 GB operačnej pamäte RAM.

Ilustračná foto: Unsplash

Predstavenie

Dátumy predstavenia či uvedenia do predaja ešte nie sú známe. Pri skúsenostiach z predstavovania starých modelov, by mohla byť rada iPhone 12 ukázaná svetu v septembri 2020, avšak objavujú sa aj názory, že by to mohlo byť až v októbri. Následne by sa do predaja mohol dostať po niekoľkých dňoch až týždňoch, naši zákazníci si však na nový model budú musieť počkať dlhšie, približne mesiac.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )