Foto: Apple

Určite aj tento produkt niekoho zaujme.

Spoločnosť Apple, ktorá vyrába aj populárne smartfóny iPhone, je známa svojimi skvelými produktami, za ktoré si ale pýta sumy, z ktorých sa nám neraz zatočí hlava. Za všetko stačí spomenúť prémiový monitor Pro Display XDR, ktorý je možné kúpiť bez eura až za 6 400 eur. Teraz Apple pridal do svojho obchodu dvojmetrový kábel Thunderbolt 3 a jeho cena takisto nezaostáva za ostatnými Apple produktmi. 

Skvelý kábel za veľkú cenu

Na úvod určite treba poznamenať, že Thunderbolt 3 je vyrobený z kvalitných materiálov a zákazník, ktorý sa do neho rozhodne investovať spomínaných 149 eur, s ním bude určite spokojný. Portál Macrumors informuje, že prenosová rýchlosť kábla je až do 40 Gb/s.

Dvojmetrový kábel s čiernym opletením sa nezamotá a pri USB 3.1 druhej generácie zabezpečuje rýchlosť do 10 Gb/s. Kábel sa používa pri prepájaní zariadení Apple, ale aj napríklad pri pripojení pevných diskov.

Foto: Apple

Kábel sa pôvodne samostatne nepredával a bol iba ako súčasť už spomínaného monitora Pro Display XDR. Klasický Thunderbolt 3 má rovnaké špecifikácie, avšak jeho dĺžka je iba 80 centimetrov.

Existuje aj lacnejšia alternatíva

Aby bola zabezpečená taká vysoká rýchlosť, je potrebná aj prídavná elektronika, ktorá dokáže zabezpečiť prenos na úrovni 40 Gb/s.

Ak sa vám cena zdá vysoká, existuje aj alternatíva od spoločnosti Belkin.Ako uvádza portál Techbyte, ten stojí 79,95 eur a má tiež dva metre a rovnakú prenosovú rýchlosť.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )