Foto: Profimedia

Viete, kto je Françoise Bettencourt Meyers?

Françoise Bettencourt Meyers je francúzska podnikateľka, filantropka, spisovateľka, miliardárka a najbohatšia žena na svete. Odhaduje sa, že k dnešnému dňu jej majetok dosahuje hodnotu viac ako 94 miliárd dolárov.

K majetku jej pribudli miliardy

Ako informuje Forbes, 70-ročná Françoise Bettencourt Meyers je vnučkou zakladateľa spoločnosti L’Oreal, Eugèna Schuellera. Od roku 1997 je členkou predstavenstva spoločnosti L’Oreal a predsedníčkou rodinnej holdingovej spoločnosti.

Pôsobí aj ako prezidentka rodinnej filantropickej nadácie, ktorá podporuje francúzsky pokrok vo vede a v umení. V roku 2017, keď jej matka Liliane Bettencourt, vtedy najbohatšia žena na svete, zomrela vo veku 94 rokov, sa stala francúzskou dedičkou spoločnosti L’Oreal. Vzhľadom na to, že Françoise bola jedináčikom, stala sa aj jedinou dedičkou.

Dedičstvo sa nezaobišlo bez škandálu

Hodnota jej majetku podľa LADbible vzrástla za tento rok o viac ako 11 miliárd dolárov (vyše 10 miliárd eur). Spoločnosť L’Oreal Paris naďalej dosahuje lepšie výsledky ako jej konkurenti, pričom cena jej akcií vzrástla o 27,08 %. Medzinárodne uznávaná kozmetická značka zaznamenala v treťom štvrťroku nárast predaja vďaka rastu v Európe a nárastu popularity v USA.

Samozrejme, dedičstvo sa nezaobišlo bez kontroverzií. Ako píše The Guardian, v roku 2008 zažalovala Bettencourt Meyers Françoisa-Marieho Baniera za to, že jej matku obral o peniaze, a začala konanie o vyhlásenie matky za duševne nespôsobilú. Banier je celebritný fotograf, ktorého Liliane zahŕňala drahými darmi, čo u jej dcéry vyvolávalo značnú nevôľu (niektorí ho kvôli tomu posmešne nazývali džigolom). Všetky tri strany sa napokon o niekoľko rokov neskôr mimosúdne vyrovnali.

Uložiť článok

Najnovšie články