Foto: Twitter.com (Barbie)

Sama sa v detstve nemohla hrať s bábikami, teraz vznikla jedna s jej podobizňou.

Výrobca hračiek Mattel prichádza pravidelne s novými originálnymi edíciami bábik, ktorými sa snaží rúcať predsudky a bariéry. Tentokrát navrhol vôbec prvú transgender bábiku. Pri jej tvorbe sa inšpiroval známou herečkou, informuje Daily Mail

Transgender bábika nesie podobu herečky Laverne Cox, ktorá sa objavila napríklad v oscarovej snímke Nádejná mladá žena (Promising Young Woman) alebo v seriáloch Orange Is the New Black či Neskutočná Anna (Inventing Anna), ktoré vznikli pod taktovkou streamovacej služby Netflix.

Dala tvár transrodovej Barbie

Teraz dala podobu prvej transgender bábike. Ako uviedla pre portál Page Six, nemôže sa dočkať, kedy sa objaví v regáloch obchodov a ľudia si budú môcť konečne kúpiť bábiku vytvorenú podľa vzoru transrodovej ženy.

V detstve mala zakázané hrať sa s bábikami

Pre ňu ako členku transgender komunity to znamená predovšetkým nádej v toleranciu, ktorú mohla týmto spôsobom vyslať do sveta. Sama vyrastala v rodine, kde jej mama zakázala hrať sa s bábikami, pretože sa narodila ako chlapec. A tieto stereotypy môže teraz sama pomôcť zboriť.

V príspevku na Twitteri tvorcovia opísali Laverne Cox slovami „ikona“ či „priekopníčka“ a zdôraznili jej vplyv v televízii, filme, móde a v neposlednom rade v LGBTQ+ komunite. Je totiž štvornásobnou držiteľkou ceny Emmy, producentkou, ktorá získala cenu Emmy a prvou transgender ženou, ktorá získala hlavnú úlohu v televíznom seriáli.

Mattel ukazuje rôznorodosť sveta

Firma Mattel, ktorá stojí za výrobou obľúbených bábik Barbie, v posledných rokoch vytvorila napríklad bábiky rôznych farieb pleti, ale aj Barbie na invalidnom vozíku. Týmto spôsobom ukazujú rôznorodosť a pestrosť nášho sveta. A predovšetkým, že neexistuje iba jeden model „dokonalosti“.

Prvú transgender bábiku nájdete v online obchode Mattel za predajnú sumu 40 dolárov (37 eur).

Najnovšie články