Foto: unsplash/ Theodor Lundqvist

Mláďa pandy postihol nešťastný osud.

Mláďa pandy sa zaseklo v drevenej konštrukcii a nedokázalo sa vyslobodiť. Ľudia sledovali ako umiera dlhých 7 hodín. Zamestnanci si údajne nič nevšimli.

Mláďa pandy sa obesilo pri hraní

Ako informuje portál Daily Mail, mláďa pandy menom Lu Lu Zai malo len 7 mesiacov, keď sa hralo vo svojom výbehu a nešťastne sa udusilo. Mláďa sa totiž vyšplhalo na drevenú konštrukciu a zakliesnilo sa do lana, ku ktorému bola pripojená lopta. Keďže si to ošetrovatelia nevšimli, mláďa zomrelo. Jeho smrť však sledovalo množstvo ľudí online, výbeh pánd totiž môžu ľudia sledovať prostredníctvom internetu. Kým si ošetrovatelia malú pandu všimli, ubehlo 7 hodín.

Ľudia, ktorí mláďa pandy sledovali online, ostali zhrození a žiadajú, aby bol prípad riadne prešetrený. Myslia si totiž, že mláďa nemuselo zomrieť, keby sa o neho opatrovatelia v zariadení Conservation and Research Center for the Giant Pandas riadne starali. Zariadenie sa však bráni a tvrdí, že incident sa odohral dve hodiny po polnoci, kedy bola tma a výbeh nebol dobre viditeľný. Navyše, noční strážnici si mysleli, že panda na drevenej konštrukcii odpočíva.

Fanúšikovia tvrdia, že centrum pochybilo

To, že sa mláďa obesilo, si uvedomili opatrovatelia až okolo deviatej ráno, keď vošli do výbehu, aby zvieratá skontrolovali. Zariadenie si chybu priznalo a uznalo, že je potrebné preveriť, či sú konštrukcie vo výbehoch pre pandy dostatočne bezpečné. Okrem toho plánuje vedenie centra zaviesť ďalšie bezpečnostné opatrenia, ktoré by mali zabrániť tomu, aby sa podobný prípad zopakoval.

Ľudia, ktorí mláďa pandy sledovali, však nie sú spokojní a tvrdia, že postrehli pochybenia vo viacerých prípadoch. Údajne sa centrum pokúšali niekoľkokrát aj kontaktovať, avšak bez úspechu.

Daily Mail
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )