Foto: YouTube.com/World of Longplays

Legendárna hracia konzola oslavuje 25. narodeniny!

Kto by ju nepoznal… Legendárna hracia konzola PlayStation sa prvýkrát na trhu objavila presne 25 rokov dozadu. Vďaka spoločnosti Sony sa tak výrazne zmenil trh s videohrami a nebyť práve tejto konzoly, ktovie, ako by to dnes s nimi vyzeralo. Táto konzola predstavila mnohé, dnes už kultové herné diela, z ktorých sa niektoré dočkali aj moderných remakov a niekoľkých ďalších pokračovaní. 

Pri príležitosti 25. narodenín legendárnej PlayStation 1 sme pre vás pripravili kvíz, ktorí overí, ako dobre poznáte kultové hry a herné série. Ste natoľko dobrým hráčom, že ich dokážete spoznať len na základe obrázka? Otestujte sa!

Ak vás tento kvíz zaujal, otestujte sa aj v ďalších v našej špeciálnej kvízovej sekcii.

Ako sa volá hra na obrázku?

Legendárny Rayman sa prvýkrát na trhu videohier objavil v roku 1995. Okrem PlayStation bol dostupný napríklad aj pre platformy Atari Jaguar, Sega Saturn či MS-DOS. Prvý diel sa dočkal aj novodobých spracovaní určených pre konzoly Game Boy či Nintendo, v súčasnosti si môžete túto hru zahrať aj na smartfónoch s operačnými systémami Android a iOS.

Ako sa volá hra na obrázku?

Kultovú hru Resident Evil poznajú mnohí nielen z prostredia videohier, ale aj z filmového plátna. Rovnako ako filmov, aj videohier ale vzniklo veľké množstvo. Prvý diel vyšiel v roku 1996 vďaka hernému štúdiu Capcom. Odvtedy vzniklo 20 ďalších herných pokračovaní a 3 remaky. V roku 2021 by sme sa mali dočkať hry Resident Evil Village.

Ktorá zo série Crasha Bandicoota je na obrázku?

Treba ho vôbec predstavovať? Crash Bandicoot vznikol vo viacerých variáciách, nesmierne populárnou sú aj tieto automobilové preteky.

Ktorá slávna herná séria je na obrázku?

Ďalšia hororová klasika medzi videohrami, ktorá sa rovnako ako Resident Evil dočkala filmového spracovania a pracovať by sa malo na ďalšom. Prvýkrát sa na trhu objavila v roku 1999.

Ako sa volá hra na obrázku?

U nás trošku menej známa, zato veľmi úspešná herná séria, ktorá sa prvýkrát na platforme Play Station objavila v roku 1999. Nasledovali ju pokračovania Dino Crisis 2, Dino Stalker, Dino Crisis: Dungeon In Chaos a Dino Crisis 3 v roku 2003. V súčasnosti sa žiadny remake tejto klasiky ani nové pokračovanie nechystá.

Ktorá slávna herná séria je na obrázku?

Gran Turismo patrí medzi herných veteránov. Závodná videohra si fanúšikov získava od roku 1997, kedy vyšiel prvý diel. Dodnes ide o jednu z najpredávanejších hier na PS 1. Zatiaľ posledný diel vyšiel v roku 2017 pod názvom Gran Turismo Sport, v pláne je aj Gran Turismo 7.

Aj táto patrí medzi legendy. Poznáte jej názov?

Rovnako známy ako Crash Bandicoot či legendárny Rayman. Spyro the Dragon sa prvýkrát na trhu hier objavil v roku 1998.

Ako sa volá slávna hra na obrázku?

Tekken je povinnou jazdou všetkých milovníkov videohier. Vôbec prvý diel vyšiel v roku 1994, o rok na to vyšlo pokračovanie.

Aká hra je na obrázku nižšie?

Aj Driver je legendou medzi závodnými videohrami. Prvý diel pritom vyšiel koncom 90. rokov. Zatiaľ poslednou z tejto série je hra s názvom Driver: Speedboat Paradise určená pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS z roku 2014.

Ako znie presný názov tejto kultovky?

Jedna z legendárnych a mimoriadne zábavných variácií známeho Tetrisu. S touto hrou si voľné chvíle v redakcii krátime aj my. Pokiaľ vlastníte retro konzolu Play Station, istotne viete, že ide o mimoriadne návykovú hru.

0
Uložiť článok
Komentovať